• büyük bir rehber. entel olma çabasında mısınız? birkaç kişinin olduğu ortamlarda kimsenin anlamayacağı şeyler konuşup prim yapmak mı istiyorsunuz? sıradan kızların sizin için "aaayy ne kadar bilgilii" demesini mi istiyorsunuz? o halde rehberimizi şiar edinmeniz gerekmekte. bu rehber size bir başlangıç olarak yol gösterecektir ancak, entel olma yolundaki adımlar hiçbir zaman bu rehberle kısıtlanamaz.

--- izlenmesi gereken başlıca filmler ---
    buradaki filmleri süper film diye her yerde söyle.
    *eternal sunshine of the spotless mind
    *donnine darko (bu hayvan kostümünün içinde ne yapıyorsun? peki sen o insan kostümünün içinde ne yapıyorsun)
    *a clockwork orange
    *v for vendetta

--- okunması gereken başlıca yazarlar---
    bunlar çok önemli. bu isimleri ve yazılışlarını öğrenmen fena olmaz. ayrıca arada bir özlü söz söylediğinde, nietzche ne demiş? diye başlayabilirsin. nasıl olsa kimse bilmeyecektir nietzche nin böyle bir söz söylemediğini...
    *nietzche
    *camus
    *sartre
    *wolf
    *freud
    *dostoyevski (bundan özellikle "dosto" diye bahsetmelisin. bizim dosto yla oturuyoduk) (geçen yine dosto yla)
    *orhan pamuk

--- okunması gereken başlıca kitaplar ---
    *nietzche ağladığında. (bir dönem her entel elinde bu kitapla gezerdi)
    *dönüşüm (adam böcek oluyo denmesin artık bu kitap hakkında)
    *davam (elinde kamyon takozu gibi gezdirmelisin bu kitabı da)
    *tutunamayanlar

--- dinlenmesi gereken başlıca müzikler-müzisyenler---
    *pink floyd tabiiki listemizin en başında.
    *fazıl say konserine yaşam boyu en az üç kez gitmiş olmak gerekir.
    *beatles
    *tchaikovsky yine çok önemli ancak, nasıl yazıldığını da öğrenin mutlaka.
    *üç ayda bir opera konseri
    *ayda bir cso konseri.

--- mutlaka giyilmesi gereken aksesuarlar---
    *fular
    *kalın çerçeveli gözlük
    daha detaylısı için (bkz: ilginçlikler adamı)

--- `cümle içinde sık sık kullanılması gereken kelimeler-kelime grupları`---
    entegre toplum
    empoze
    ütopya
    sağıltımlamak
    devinim
    kanıksamak
    sağaltmak...

--- şöyle diyormuş gibi duruş sergileyin---
    *ülkeyi kurtarmaktan geliyorum
    *bütün sistemler aslında kötüdür, kötünün iyisi komünizmdir
    *bu ortamda her konu hakkında son sözü söyleyecek birikimdeki kişi benim.
    *starbucks tan farklı yerde asla coffee latte içmem
    *böyle hayvan gibi yiyip içtiğime bakmayın aslında hiç sıçmıyorum.

©beni baglamayan baglac her hakkı saklıdır.
    bu rehberdeki bilgilerin uygulanması hayatı tehdit eden tehlikeli durumlara yol açabilmektedir lütfen evde denemeyiniz.
  • vermek ya da vermemek isimli videodan bu rehber için pek çok malzeme çıkabilir.

--- spoiler ---
    ...
    jack daniels iç versin
    saçını uzat küpe tak versin
    ingilizce şiir oku yarısına gelmeden versin
    ....
    --- spoiler ---
  • -her kütüphanede bulunması gereken muhteşem bir kaynak eser, herkese tavsiye ediyorum "sir gerard uth mondar"

not: fotoğrafçılık-tiyatro-bağımsız sinema ve caz kombosu 100 günü 10 güne de indirebilir. bir entel yoktur ki bu dörtlüyü kasmamış olsun. zaten her yeteneksiz eninde sonunda bir canon bilemedin nikon edinir ki kendisini sanatçı sansın, siz de alın, sanata doyun amk, e yiyin gari
  • elegan kelimesini mutlaka hedef ortamda bir kere cümle içinde kullan. yalnız bir kere, fazla değil.
  • gayet pratik rehber..

misal tüm gün evde çıplak gez.. entel olmazsan da tüm konukomşu götünü görmüş olur sorun değil..bi şey kaybetmezsin..
  • trend olan şeylere usulünce bok at. pratiktir.

"facebook hesabım yok. çünkü saçma buluyorum. herkesin özelinin sergilenmesi hoşuma gitmiyor"

ya da

"lost u bir iki kez seyrettim. klasik sonunda soru işareti bırakma mantığı ile dizi çekmişler. sayılar falan saçma."

ya da,

" iphone u beğenmiyorum. bir alete o kadar para verip eksik özellikli cihaz almam. android işletim sistemini duydun mu?"
  • dinle arana mesafe koy.
    normalde entel görünmek için her boku bildiğini göstermeye çalışırsın. ama konu din iman oldu mu asla bu konuları bilmediğini göstermeye çalışmalısın. çünkü sen modern bir ailede yetişmissindir ve çocukluğun ve gençliğin boyunca bu taraklarda bezin olmamıştır.
    birkaç sahaf öğren. sık sık oraya gittiğinden bahset... tabii birkaç eski plak sahibi olmayı da unutma...
  • -evinizin bir köşesinde dünyayı kurtaran adam filminin afişi bulunsun mutlaka..

-cümle aralarına bol bol minimal , kitsch gibi kelimeleri serpiştirin..

-bir pipo size derinlik ve gizem katacaktır kesinlikle.
  • siyah kemik gözlük edin. entel olamasan da öyleymiş gibi gözükebilirsin. ben yaptım, oldu..
  • cihangirden ev tut.
hesabın var mı? giriş yap