• (bkz: puddle of mudd)

yeah ...
    locked in the basement
    i’m so paranoid i’m all incased and i can’t escape
    and when i look up, mothers looking down
    and when i wake up, mothers not around

cause if you want you can have
    everything that i’ve got
    cause if you want
    you can take it all away from me
    away from me x 2

nobodies perfect, but you just can’t see
    my life’s a circus that you don’t believe
    your sayin’ something but not coming clean
    now when i look up mothers livin she’s livin in her dreams

chorus

cause if your unsatisfied well i’ll watch you wave goodbye
    cause if you want you can take it all away from me

please don’t come down and see me this way
    please don’t come down i’m to afraid
    please don’t come down and see me this way
    please don’t come down well i’m to afraid...
  • (bkz: basement 2003)
  • (bkz: the basement)
  • puddle of mudd 'ın bir kafka kabusu tadında bir şarkısı.
  • "lütfen beni bu halde görme" diyen parçadır.
  • ing. temel, zemin, bodrum.
  • kaunas şehrinde old town istikametine doğru olan yolda bir gece kulübü.
  • new york‘ta birkac ay once acilan, mini bir tresor‘u andiran techno club.
  • 2009 senesinde ingiltere'de kurulan rock grubu. aslında biraz emo. biraz post-hardcore da olabilir. kararsızım, geçelim.

4 adet albümleri bulunmakta:

i wish i could stay here (2011)
    colourmeinkindness (2012)
    promise everything (2016)
    beside myself (2018)

colourmeinkindness turnesinden sonra grup üyeleri bir "dağılma" sürecine girdi. tırnak işaretiyle belirttim çünkü bu pezevengler müzik kariyerleri içerisinde çok politik tavırlar sergilemekte. grubun vokalisti andrew fisher, öğretmen olmak için, baterist james fisher (vokalistin kardeşi ayrıca) güzel sanatlardan mezun olabilmek için, gitarist alex henery ise run for cover'da videographerlık yapmak için gruba bir ara verip, karşımıza 2014 yılında "further sky" adlı ep ile çıktılar. üstelik içinde mis gibi bir suede coverı bulunmaktaydı. (bkz: animal nitrate). grup bu albüm + ep ile avrupa, amerika ve japonya turnesine çıktı.

colourmeinkindness ve promise everything run for cover imzası taşımaktaydı. pop-punk gruplarıyla birlikte festivallerde performans sergilediler.

2019 yılında pixies ve weezer için ön grupluk yaptılar.

benim için basement'ın bittiği nokta beside myself albümü oldu. grunge, emo yerine baya alt rock, pop rock yapan bir grup haline dönmüşler. muhtemelen kısmi olarak fueledbyramen ile anlaşmaları yüzünden olabilir.

6 senedir hala dönüp dolaşıp aynı albümleri dinlemekten bıkmadım, bu yüzden benlik bir sorun yok aslında. umarım bir dahaki albümde özlerine geri dönmüş olarak görebilirim
  • amerikan filmlerinde insanlar, özellikle gençlerin basementta kalması berbat bir şey gibi gösterilir. bu bile adamların zenginlik ve refah seviyesini gösteriyor.

bizim gençlerimiz o basementta kalmayı hayal bile edemiyor. içerisinde son sistem tv, oyun konsolu, ses sistemi, en coolundan yatak olan; devasa bir villa bodrumunda adeta müstakil yaşamak için bizim gençliğimiz neler vermezdi.
hesabın var mı? giriş yap