• https://www.youtube.com/watch?v=3fozd4sfgag

süper zeki bir adamdır. en küçük minicik ayrıntıyı bile planlamıştır. filmlerdeki geçişler (yolculuk, şarkı, televizyon kanalı geçişleri bile) yansıtmak istediği mesajı alttan alttan verir.
  • en sevdiği 1000 film arasına hot fuzz'ı almayarak beni kaybetmiş yönetmen.
    o konuda fazla mütavazı olmayacaksın edcim. adamsalar yapsınlar daha iyisini.
  • kendisiyle ortak bir amacımız var; yılı en az 365 filmle bitirmek. 2022'de 292 film seyrettiğini söylemişti, 2023'ü de 351 filmle kapatmış. iki senedir rahat galibiyetler alıyorum. mücadele zevk vermemeye başladı. muhtemelen yılbaşı akşamı sabaha kadar partileyip yılın ilk gününü yarı sarhoş geçirirken ben ilk günden iki filmle açılışı yaptım bile. bu sene handikap yaparım artık.

2023'te seyrettiği filmleri de şöyle bırakayım:
    görsel
    görsel
    görsel
    görsel
    görsel
    görsel
    görsel
    görsel
    görsel

1- (*) olanlar ilk kez, (+) olanlar sinemada seyrettiği anlamına geliyormuş.
    2- listeyi kendisi bu şekilde paylaştı. ışığı sonuna kadar açılmış telefon ekranına bakmak gibi bir duruma sebep olan ben değilim.
    3- şimdi twitter'dan ''ikinci kez seyrettiklerinizin yanına (*) koysanız daha kolay olmaz mıydı?'' diye sormaya gidiyorum.
  • az buz değil tam 1000 favori filmini mubi için listelemiş. listede çok acayip filmler de mevcut.

kazananların sıralı tam listesi için tıklayınız.
  • yıllardır en beğendiğim yapımların yönetmeni. ismini çok üzücü bir şekilde, "kimmiş la bu scott pilgrim'in yönetmeni, başka ne yaptıysa izleyeyim." derken öğrenmiştim. meğer yıllar içinde farkında olmadan tüm filmlerini izlemişim.
  • sadece komedi değil her tarz film çekebilecek çok yetenekli sevdiğim saygı duyduğum yönetmen. umarım çekeceği her filmde simon pegg oynar. hatta spaced' in anısına devam niteliğinde bir mini dizi çekse keşke.
  • mad max: fury road için 'tüm zamanların en iyi aksiyon filmi' diyerek bir kez daha saygı ve sevgimi kazanmıştır.
  • müzik zevki imrenilecek düzeyde olan bir yönetmen, senarist, yapımcıdır. 2000'li yılların komedi sinemasına özgün ve kalıcı filmler bıraktı, bırakmaya da devam edecektir. müziği filmlerinde çok başarılı şekilde kullanır, twitter'ı da keza öyle.
    benim için en iyi filmi (bkz: scott pilgrim vs. the world), absürd komedinin sinema tarihi açısından en başarılı örneklerinden biri sayılabilecek, sinemanın özü olan eğlence (entertainment), ürünüdür.
  • cornetto'yu dortlese de keyifle izlesek keske diye kendi kendime umutlandigim ucuk yonetmen. sonucta cornetto'nun bir suru cesidi var. hadi lan yap bi tane daha be!

(bkz: the cornetto trilogy)
  • last night in soho fragmanı paylaşırken sinefillere fragmanı izlememe tavsiyesinde bulunan, phantom of the paradise hayranı sinema adamı.
hesabın var mı? giriş yap