• civil wars serisiyle marvel evrenini tamamıyla karıştırmaya hazırlanan aşmış yazar.
  • en itici bulduğum karakter superman'i bile bana red son ile okutmuş mikemmel insan. çizgi dışı olmayan, sıradan işi yok. varsa da bu abi ilk yapmıştır sonra o iş çizgi olmuştur zaten.
  • the unfunnies'i okurken kendinden tırsmama sebep olan çizgi roman yazarı. sıklıkla kendi zihnimde gördüğüm imgelerden, düşlerimden rahatsız olan biriyim ama bu kadar ofansif, bu kadar sert şeyleri civil war'ı yazan adamdan okuyacağım aklımın ucundan geçmezdi. nasıl bir bilinçaltı bu arkadaş...*
  • ciddi anlamda kolaya kaçan yazardır. baktı kick-ass iyi gidiyor; ver şiddeti, ver kanı. nemesis desen aynı, super crooks desen aynı. "bol bol kanı basarım, tarantino olurum" sandı zaar. superman: red son'ı yaz, sonra gel böyle şebeklikler yap. aklım almıyor, insan dediğin tembel azizim.
  • justice league of america filmi için " 200 milyon doları sokağa atmanın harika bir yolu" demiş yazar. bu açıklaması duyulur duyulmaz dc fanlarının saldırısına uğramış. bazı yerlerde doğrultusuz konuştuğu doğru ama kick-ass'i, nemesis'i, the ultimates'i, civil war'u yaratan adama "hayal gücünden yoksun" demek de siktir çekme isteği uyandırıyor insanda.
  • not good not bad bir abi.
    cheesy olduğu kesin, zaten blockbuster çizgi roman filmlerinin çoğunun bu abiden yürümesi bir rastlantı değil. adam daha önce yayınladığı çizgi romanları dahi "daha kolay filmleştirilebilsin diye" değiştiriyormuş. çizgi romandaki diyalogları filmlere uygun hale getiriyormuş.

gerçi artık netflix komple şirketini satın aldı. yani daha önceki anlaşmaları hariç tüm çizgiromanları netflix original etiketiyle çıkacakmış. jupiter's legacy, american jesus gibi diziler geliyor, dört-beş tane film de eklenir. ama hepsinin vasatı zar zor tutturacağı açık. netflikş yapımı olduğu için değil gerçekten mark millar'ın vasatı zar zor tutturan bir yazar olmasıyla alakalı. ki izleyeceğimi de sanmıyorum; i'm done with netflix except lynch series.
  • çizgi roman dünyasının en manyak yazarlarından biridir, bu başlık altında "hit or miss" hikayeler yazdığı belirtilse de ben çoğunun bir oturuşta saatlerce okunabilecek eserler olduğunu düşünüyorum. vurucu ve radikal karakterleriyle bilinir. özellikle vejetaryen, tarikat lideri, dünyanın eksenini gerçek anlamda kaydırmış magneto'su karakterin özünde yaratması gereken korkuyu çok iyi salmaktadır.
    netflix ile yaptığı anlaşma açıkçası beni pek ilgilendirmiyor. jupiter's legacy zaten en iyi işlerinden biri değildi. american jesus sağlam bir kurguya sahip fakat bunun live action'a ne kadar tutarlı geçirilebileceği merak konusu.
  • ultimate x-men'e mükemmel giriş yapıp 15. sayıdan sonra cıvıtan, brian michael bendis başa gelinceye kadar da toparlayamayan eleman.. the ultimates'te öyle büyülü bir ortam yaratıp ultimate x-men'de nasıl o kadar sıçmıştır hala anlayabilmiş değilim..
  • şu anda brian michael bendis'le beraber marvel'ın en yetenekli ve önemli iki yazarından biri kendisi..

bu sene içinde 1985 adlı bir çizgiroman hazırlayacak marvel için.. 1985 yılında geçen ve bir çocuğun hikayesini anlatan güzel bir hikaye olacağı söyleniyor..
hesabın var mı? giriş yap