• sular seller gibi akarak 3 sezonu bitirdim ve diyorum ki off ne leziz diziydi.
    mesleği ve travmaları gereği etik değerlerini çok geri plana atmış kiralık katilimsi bir karanlık işler adamının arada bir hortlayan merhameti ve duygusallığını ve yaşadığı ikilemleri anlatan bir dizi bu. ama öyle çok iyi kalpli, iş dışında çok tatlı biri gibi dramatik bir fark da sunmuyorlar izleyiciye.
    gerçekten tam kötü veya tam iyi olunamıyor bu hayatta. biraz bununla ilgili bir kara mizah/suç dizisi.
    başrol ray karakterine hayran oldum diyebilirim. hele o pis gülüşü :) yer yer de gıcık oldum. çünkü seyirci onun daha iyi bir insan olduğunu görmek istiyor. ama aslında değil. ölçülü.

scott ryan hem yönetmiş hem de başrol oynamış. ve muazzam bir iş çıkmış ortaya.
    ve yukardaki arkadaşa katılıyorum. çok mu zor böyle yapımlar ortaya çıkarmak ha? çok mu zor?

--- spoiler ---

magician göndermesi iyiydi. filmi izlemek istedim.
    ve 3. sezon son sahnede pis gülüş eşliğinde ''run'' çalmaya başlayınca yarıldım.
    --- spoiler ---
  • ortalama 26 dakikalık bölümleri olan, scott ryan'ın başrolünü ve yönetmenliğini üstlendiği efsane ötesi bir dizi. olayların anlatılış şekli ve karakterlerin gelişimi beni çok etkiledi. özellikle ray'in koşması ve koşarken yüzünün girdiği şekil ayrı bir efsane, yürümesine diyecek hiçbir şey yok. the magician filminin devamı niteliğinde çekildiği söyleniyor. ben ilk diziyi izledim ve filmi hiç izlemedim ama kesinlikle izlemeyi düşünüyorum.

edit: scott ryan'ın devamını getirmek istemediği bir dizi ayrıca. böyle kısa sürmesi üzdü. yine de efsanesin ray reyiz.
  • juan sebastian veron başrolün hakkını vermiştir.
  • sabahları kızına şefkatli bir baba, geceleri de kiralık katil olan avustralyalı bir adamın hikayesini anlatan komedi/drama karışımı fx dizisi. ilk sezonu oldukça iyidir.
  • bu diziyi sevenlerin seveceği bir başka dizi tavsiyesi bırakayım.

(bkz: umbre)
  • ilk sezonu enfes olan ama ikinci sezonu çok yavaş ilerleyen dizi.
  • (bkz: fair enough)
  • gayet düşük bütçeli bir yapım ve bunu izlerken insan bir düşünüyor ulan böyle bir türk dizisi yapmak çok mu zor? her dakika aptal aptal aşk dizisi çıkaracağınıza farklı yapımlar çıkarsanız bütçeyi de abartmanıza gerek kalmadan suç, aksiyon vs neden olmasın ki? 2. sezondayım aklıma adam akıllı aksiyon sahnesi gelmiyor ama dizi akıp gidiyor. hadi biz aksiyon beceremiyoruz ama bunlar da yapmıyor ki zaten. çok basit sikindirik sağ sol kroşeler var o kadar. tekme vs. yeminle inanılmaz bir şey bunu beğendirmek. beğenerek izliyorum.

ulan bunu yapmak çok mu zor? yani tüm takıldığım mesele bu. düşündüm düşündüm bi sonuca varamadım yeminle ya.
    dizi güzel. allah belanızı versin.
  • scott ryan tarafindan yazilan, ayrica bosrolunu de ustlendigi avusturalya yapimi ve ayni zamanda breaking bad dizisindeki mike ehrmantraut karakterini ozleyenlerin bir bakmasi gereken dizi.

20-25 dakikalik bolumleri ile gayet hizli akiyor ve aslinda siddete dayali bir hikayeye sahip olmasina ragmen insana sakinlik veren bir tarzi var. sanirim ana karakterin tavirlari bunda onemli rol oynuyor.
  • bu dizi için sayfalarca psikolojik ve toplumsal analiz yapılabilir. benim gibi düz, filmi/diziyi sadece izlemek için izleyen bireyler için bile aşırı düşündürücü geldi. keşke 4, 5 sezon daha olsa da izlesek.
hesabın var mı? giriş yap