• ing. yaptigin, mesgul oldugun is,
  • aynı zamanda bir ülkenin işgal halinde oldugunu belirtmek içinde kullanılabilir.
  • aynı zamanda bir battlestar galactica bölümü.
  • aynı zamanda terra nova birinci sezon on ikinci bölümünün adı.
  • aynı zamanda 2018 avusturalya yapımı bir film
  • "bu filmi duymadım bakayım sözlükte ne yazmışlar" diye gelip bu entrye ulaşan sevgili okur.

yapma.

119 dakika dile kolay.

yapma.

ben yandım sen yanma..

şu an 96. dakikadan yazıyorum.

yapma!
  • üstteki arkadaş çok geç kalmış kapatmakta... ben 30 dk civarı dayanabildim..
    bunu sakın yapmayın!

ayemdibi

--- spoiler ---

uzaylı(!) istilasından kaçan insanların aynı gecenin sabahında kıyafetlerini değiştirebildiği skimsonik bilim kurgu filmi.
    --- spoiler ---
  • "what could be more alien to the universal aspirations of our peoples than the war and the threat of war" diyerek hem alien üzerinden çok dandik kelime oyunu yapmış, hem de sydney opera house kadar kocaman kamu spotu açmış, sonuna kadar izleyenlere kayda değer teselli ödülü verilmesi gereken feci film.

- spoiler olmaya bile değmez -

tek kişinin - beyin sarsıntısı sonrasında üzerine soğuk bir kova su atılmak suretiyle uyandırılan - yazıyla bir, sayıyla 1, tekrar ederek tek kişinin bir ucu toprakta diğer ucu stratosferde olan kocaman bir uzay gemisini indirdiği, 753 tane uzay gemisiyle işgale gelen kocagözlülerin, 4. ay sonrasında yerleşik tarıma geçtiği, birbirlerine sapıkça bağlanmış bir yığın gereksiz insanın birbirine kol kanat gerdiği saçma sapan film.

- spoiler olmaya bile değmez -

şahsen empati kurulan tarafın kocagözlü tatlı griler olduğu, vıcık vıcık salaklık çamurlarına debelenir şekilde resmedilen vıcık insanlar karşısında, gönüllerin işgalcilerden yana olduğu film.
  • 2018 avustralya yapimi, uzaylilarin dunyayi isgal etmelerini konu alan yuzlerce filmden bir tanesi.

film hakkinda yukarida gerekli uyarilar yapilmis, ama hayatimda hem cast bu kadar kotu, hem oyunculugu bu kadar kotu, hem senaryosu bu kadar boktan baska sci-fi gormedim desem yeridir, patlamis misira yazik oldu....
  • tam izleyecektim, dur bir sözlüğe bakayım dedim. iyi ki demişim. filmi es geciyorum. simdi bird box filmi icin yazılanlara bakacağım. olumluysa, çay ve tatlı keyfi ile beraber seyredeceğim. olumsuzsa, henüz ne yapacağıma karar veremedim(film tavsiyelerine acigim). çayı fazla yaptım, gelmek isteyen yazarlar yeşillendirsin yeter!
hesabın var mı? giriş yap