• holdem'de ortaya açılan son iki kart*` :river` sayesinde yapılan sağlam el. son kartların ikisi birden oyuncunun işine yaramalı ve eli tamamlamak için gerekli olmalıdır.

örnek: ali'de aa, oya'da 67 var ve rest demişler.

flop: 5 - k - a

turn: 8

river: 9

görüldüğü üzere, flop'tan sonra ali üçlü yapmıştı ve eli kazanacağından neredeyse emindi. 8 açılınca içine şüphe düştü, ama çok değil. ne de olsa son kağıdın 4 veya 9 açılma ihtimali düşüktü. 9 açıldıktan sonra ise ali masadan küfürler ederek kalktı*. rakibini tebrik bile etmedi. kendisine hak vermek gerek. böyle bir durumda kim olsa sinirlenir.

(bkz: runner)

(bkz: bad beat)
  • dün sonuçlanan wsopun son masası ve son elinde gerçekleşen olay.

kanada'lı lam'a elden gelen aynı renkli aq ile lam all in (rest) der. rakibi elden gelen 88 ile görür.

flop : q 9 5 gelir. lam bir anda $8.5 m hayalleri görmeye başlar.

gel gör ki

turn: 7
    river: 6

gelir ve yang straight yapar (5-6-7-8-9) ve $8.5m un sahibi olur.

zavallı lam $4.5m ile yetinmek zorunda kalır. insan acıyor tabi.
  • proje aşamasındaki (bkz: rounders) dan sonraki en iddiali poker filmi olmaya aday film. justin timberlake ve ben affleck var.
  • the lincoln lawyer (2011) filmiyle tanıdığım brad furman'ın 4 ekimde vizyona girecek olan filmi.
    (bkz: suç)
    (bkz: dram)
    (bkz: gerilim)
  • justin yine oyunculuğunu konuşturmuş, yalnız filmi senaryo açısından çok başarılı bulmadım. biraz yavan geldi doğrusu.

filmin, yüksek lisans öğrencisi richie'nin (justin timberlake) tüm eğitim parasını poker sitesine yatırıp bu sitenin hilesini yakalaması ile başlar. bitmek bilmeyen şantajlar, rüşvetler, adam yaralamalar ve öldürmeye teşebbüsler filmi adeta suç kategorisine soksa da; perde arkasında dönen dolandırıcılık ve site sahibi ivan'ın (ben affleck) richie'ye inanılmaz teklifler sunarak seçim yapmak zorunda bırakması (bir nevi hayatını üzerine kumar oynatması) güzel aksiyon sahnelerine sebep olmuş.

film güzel, izlemek vakit kaybı olacağını düşünmüyorum; ancak senaryoda eksiklikler olduğunu düşünüyorum. ilk 15-20 dakika resmen "damdan düşmüş" gibi oldu.

justin'in bir şarkıcı olarak oyunculuğuna gelecek olursam gayet başarılı. bence yine de şarkı işini asla bırakmasın, çünkü oyunculukta hala biraz da olsa zayıf görünüyor. her ne kadar böyle desem de adama başrol vermişler yahu!

puan verecek olsam 6,5 verirdim.
  • kesinlikle bir aksiyon filmi olarak görülmemesi gerekir. işin içinde kumar olduğundan dolayı 21 tadında bişi beklerken son derece sıradan bir filmle karşılaşınca filmin ortasında uyudum dün gece. zaten salonda da 3 kişiydik. bilmeliydim.
  • birkaç poker aforizmasından ibaret film.

bu tür filmlerde niye poker veya başka bir oyunun oynanış sahnelerini detaylı olarak göstermediklerini anlamıyorum. halbuki gösterseler daha etkileyici olur bence. mesela,

tahminen 5-10 sene önce e2'de poker oyunları yayınlanırdı. gece yarısı başlardı. o zamanlar poker nedir bilmediğimden hiç izleme gereği duymamıştım.
    şimdi az buçuk bir şeyler biliyorum ve tekrar verseler oturup izlerim onları. hani sırf oyunu bile oturup izlerim.

ama filmde ekranı göstermeden adam kendi kendine konuştu bir şeyler, hop para kaybettim hile yaptılar oldu.
    hissi, duyguyu alamadım ben.

yoklukta izlenebilecek bir film. fazlası değil.
  • dümdüz, sıradan, vasat ötesi bir film. üzerine yorum yapmaya bile değmez. en ufak bir merak unsuru, seyirciyi sürükleyen tempo, oyunculuk, atmosfer yok. her şey fazlasıyla düz. ne yazık ki büyük bir hayal kırıklığı.
  • "ben affleck'i bu filmde göreceğime batman olarak görmeyi tercih ederim"

- bir tost
hesabın var mı? giriş yap