• 1 şubat 2019'da gösterime girecek olan yeni netflix originals serisi.
  • başrollerini sofia bernal araujo ve valeria emiliani 'nin paylaştığı, fantastik öğeler de içeren kolombiya dizisi. netflix imzalı olarak yayınlanacaktır.
  • ispanya'da değil; kolombiya'da geçen dizi. senaryo çok acemice yazılmış ama genede yoklukta gideri var.
  • eğlencelik bir netflix dizisidir.
    1.sezon 4.bölümü az önce izledim ve profesör esteban bence lucien'in ta kendisi.
  • evet senaryo sihirli annem gibi. çöp ötesi hatta ciddiyim. ama izleyeceğim çünkü neden olmasın.
  • tam bir fairy tale. telenovela işte... eğlendim ve sorgulamadım. ayrıca kolombiyalıların ispanyolca aksanlarına bayılıyorum, çok temiz konuşuyorlar.
    kafamı yormadı hiç, sıkılmadım da...
    harlequin romanlarını getirtti aklıma.
  • severek izlediğim dizidir.

konusu basit; ama tam bir eğlencelik, kafa dağıtmalık dizi.

ilk izlediğim kolombiya dizisi bile olabilir.
  • başta güzel başlayıp sonradan saçmalayan ergen dizisi. ispanyolca'nın ve o güzel kısacık intronun hatırına izlemeye devam ettim.

--- spoiler ---

büyücülerin yakıldığı ortaçağdan günümüze uzanan hikaye feminist unsurlar da içeriyor. ama aşk, sevgi, aile vs. yine her şeyden önemli olarak gösteriliyor tabi ki.

--- spoiler ---
  • dizinin çekildiği atmosfer, cartagena'da geçtiği için güzel ama 90'lı yılların brezilya dizilerine benzeyen oyunculuklar ve senaryodaki saçmalıklar bayıyor. hakan muhafız bunun yanında the shawshank redemption gibi kalır.
  • son sezonunu da bitirdim.

oyunculuklar, evet abartı. özellikle de johnny ki'yi oynayan oyuncunun konuşurken ağzını büzmesi falan çok itici. zaten iki karakterin hareketleri göze batıyor. johnny ki ve alicia. diğerleri daha sakin ve olması gerektiği gibi oynuyor.

senaryoda da tutarsız yerler mevcut. son iki bölüm çok karışıktı ve kopuktu.

carmen ve antares ne ara sevgili oldular. ayrıca da esteban gibi kütür kütür adamı es geçip bir kazuletle sevgili olan carmen'in de aklına şaşayım (bkz: swf).
hesabın var mı? giriş yap