• 31. istanbul film festivalinde izleme şansı buldum ve gayet sevdim filmi. oldukça cesur ve eşcinselligi olabildigine açık ve degişik bir açıdan anlatmış. yalnız seyirciler baya bir sıkıldı, yönetmen çok fazla tek plan kullanarak anlatmak istediklerini vermeye çalışmış, bence başarılı da olmuş. filmden sonra soruları da cevapladı, güney afrikalıymış kendisi orada gay hakları, evlilik vs. oldukça geniş ve rahatmış. filmden sonra inci de profiterol yerken gördük yönetmeni, hoş bir anı oldu. *
  • sürekli ileri sararak izlediğim, aşırı ağır film.

spoiler gelebilir...

eşcinsel/gey temalı demek ne kadar doğru bilmiyorum ama, toplumun “evlen, çocuk sahibi ol” normlarını yerine getirmiş orta yaşlı karakter(siz!), arada görüşüp gizli saklı gey sex partileri yapsa da “ibne değil!”

öyle biri olmayacağım!

bir eşcinsel olarak, sırf birilerine görüntü vermek için; kendi hayatımı da, başkalarının hayatını da vazgeçmeyeceğim!

sapıklıkları bir yana, gey dünyasına dair sağlam tespitleri olan bir film.

6/10
  • 31. istanbul film festivalinde güzellik ismi ile gösterilen film.
    kısaca konusu: françois cape town'a yakın bir kasabada kerestecilik yapan,hali vakti yerinde,evli,çocuklu,40 lı yaşlarda bir adamdır. filmin ilk sahnesinden itibaren françois'da varolan sıkıntı onun eşcinsel eğilimleridir ancak bu eğilimler onu kontrol edilmez hareketlere yöneltir.
    bir çok dram kategorisinden eşcinsel film izledim ama skoonheid bunların içinde en içe dönük, seyirciyi içine alamayan ve sıkıntı verici olandı. bence françois'nın erkeklere olan hayranlığı çok havada kaldığı gibi diyalogsuz, uzayan sahneler de bana offf dedirtti.
    bir de hazırlıklı olmak için yazıyorum: filmin başlarında kıllı şişman yaşlı amcaların sevişme sahnesi var
hesabın var mı? giriş yap