• mühendislik bilgisini yüceltir. dilbilgisini köreltir.
    şimdi yht'de çalışan mühendise bağlanıyoruz.

şimdi gelelim geçen ki test treni kazasına. bakın o yolda test treni kaza yapalı daha bir ay olmadı. yani yht zaten kaza "yapt"ı. "yapar" demek bunu geniş zaman kipi ki hep olur zaten kaza. nasıl olur peki. sen sıfır sinyalizasyon yaparsan olur tabi. hızlı tren oğlum bu boru değil bir tane sinyalizasyon olmadan hızlı tren yürütülür mü? yürütüldü ve normalde hatta başka bir araç varken oraya girmemesi gereken tren gitti taşlama makinesine çarptı. ölüm olmamasının sebebi makinedekilerin taşlama makinesini görüp koşarak arka vagonlara kaçması. bakın ölümlü kazadan koşarak kurtuluyoruz. hızlı tren, yüksek hızı tren, koşarak trenden kaçmak.

bu hızlı tren yolu nasıl ona bakalım. tam olarak yamalı bohça. o yol daha bitmedi. bildiğin şantiyeden tren geçiriyoruz. bitmeyen kısımları eski (konvansiyonel) hattan geçirecekler. e bunun adı o zaman hızlı tren değil ki! yolu yok trenin daha. bunun adı cumhurbaşkanlığı seçimi. onun yolunu yapıyorlar.

- mühendislik bilgisinden bugünlük bu kadar. kazalardan sonra fıtrata devam.
  • (bkz: 0 türkçe bilgisiyle başlık açmak)

edit: (bkz: başlık metni düzeltilince altındaki birtakım entry'lerin yalan olması)
  • (bkz: yecep tayyip herdoğan)

başlığın "yht" olarak editlenmesi üzerine gelen edit:

(bkz: yecep hayyip terdoğan)
  • daha önce bir kere kaza yapıp, tüm suçu makiniste yıkılmış, sonrasında, yeni açılacak yht öncesi, daha test döneminde arıza yapmış olan bir ulaşım aracına, kim ne derse dersin, ben çok çok mecbur kalmadıkça asla binmem. binen binsin,,
  • yüksek tren hızı = 3 alındığındandır.

bir trollleme yapacağın zaman bi oku la bi... yani tam süper ayar vericem saçma bi yazım hatanla uğraşıyorum.

neyse. başlık düzelir zaten, ben ayarımı yazayım.

ülkedeki bir sürü mühendisten biriyim.
    bu projede; rayların mukavemet hesaplarını, trenlerin rüzgar hesaplarını nasıl yaptılar bilmiyorum. hangi senaryolara göre sinyalizasyon düzenlendi bilmiyorum. fabrika ve saha testlerinde bulunmadım. tünellerde kullanılan statik ve dinamik sağlamlaştırma çalışmalarını bilmiyorum. güzergahlardaki rüzgar trendlerini, tektonik yapılanmaları, yılda düşen ortalama yağış miktarlarını bilmiyorum. hatta dere yataklarından da geçiyor olabilir, bilmiyorum.

ben yorumlayabilir miyim peki? mühendis olarak yorumlayamam ama halktan biri olarak yorumlarım. bu tren kaza yapabilir. eğer yaparsa sorumlu olarak makinist gösterilir (bu kesin bilgi, yayalım)!

çünkü geçmiş geleceğin referansıdır. bu hükümetin seçilmek için bir ülkenin geleceğini piç ettiğini, her şeyi satıp savdığını, bitmeyen projelerin "salla! yetiştiği yere kadar! tayyip baba açılış yapacak!" diye açılışa hazırlayıp kullanıma sunduğunu biliyorum.

o trene binmemek için mühendislik bilmeye gerek yok amına koyim. benden sonrası tufan diyor lan bunlar mal.
  • 0 beyin ile yonetilen bir ulkede o kadar da absurd degildir.
hesabın var mı? giriş yap