şükela:  tümü | bugün
  • bayramlar dini ise, dini takvimlerde günlerin sabah namazı ile başladığını da düşünürsek, yersiz olacak eylem.

yanlışsam düzeltin.
  • dini bayramların bayram namazından sonra başladığını bilemeyen sığırların düzenli olarak yaptığı lüzumsuz hareket. bir de savunur bu hareketini siktiğim. ayrıca doğum günü mesajını ilk yollayan olmak isteyen kişiyle akraba olabilir.
  • bilinçsiz veyahut sabırsız kişilerin yapmış olduğu eylem.
  • 00.00 kardeşliğine adım atarken hoş bir jest olur.

.
  • ilk ben kutladım yehu hatta (bkz: allahuekber woohoo)
  • doğum günlerinde de bu performansına gölge düşürmez.
    her kişinin telefon listesinde olmasi gerekir.
  • anlam vermediğim olaylardandır.

yahu gecenin o saatinde insan çok önemli bir şey olmadıkça birini aramaya bile çekinir. gece gündüz mesajlaşan gençler için söylemiyorum (gece gündüz mesajlaşan gençlere laf çaktığım da sanılmasın, sadece gece gece mesaj geldiğinde endişelenebilecek olan insan kategorisini vurgulamak için yazdım.) az önce 63 yaşındaki halama bilmemkimden bayram mesajı geldi. kadının telefonuna turkcell bile ayda yılda bir mesaj gönderir ''nooluyo lan'' dedik. açtık baktık bayram gelir ellere sevgi verir dillere tadında bir mesaj.

lan bi uyu lan bi uyu gözünü seviyim. sabah kalkıp namaza gidecen, kurban kesecen. alarm mı kuruyonuz da tam 00.00 da gönderiyonuz o mesajı ya da sahip olmadığım için bilmediğim smartphone larınızda şu saatte şunlara şunlara şu mesajı gönder şeklinde bi özellik mi var nasıl bu kadar dakiksiniz.
  • 9 gün resmi tatilde cumadan atılanı da mevcuttur.
    daha beteri olamaz, rahata erdirir.
  • bunun mantığını halen çözemedim... doğumgünü mü kutluyoruz bilader? evvela namazı bi kılaydık!
  • kimi ince düşünceli(!) kişilerin yarım saat farkla kutladığı ilginç eylemdir.

caps