şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bir ekşi sözlük yazarı.

ukteyi veren: annem yine pirasa yapti ishal oldum
  • youtube görüntüleri ile insanlara ayar verip doğru yola çağırıyor aklınca, boşuna zaman kaybediyor. kendisine tavsiyem o zamanını nihat doğan entarileri yazarak harcasın, o bile daha etkili ve anlamlı olur.
  • bir insanı kelimelerle, cümlelerle tanımlayabilirsiniz. günümüzde, özellikle de internet ortamında insanları görüntülerle de tanımlayabilirsiniz ya da kişi hakkında ipuçları verebilirsiniz. önemli olan bu değil tabi. ancak bir kişiyi tanımlarken ya da kendisi hakkında ipucu, örnek, bakınız, alıntı verirken bu kişiden refleks almanızı doğal karşılamıyorsanız, bu, sizde bir anormallik olduğu anlamına gelir, insanların reflekslerinde değil.

insanların sadece tsunami gibi bir doğal afet sonrasında ya da dünya dışı canlıların saldırısında refleks gösterdiğini sanan bu tuhaf yazar hakkında üstteki paragrafta yaptığım şey tam olarak bu idi. bir ipucu, örnek ama en başta doğal bir refleks... beni tek kelime kullanmadan tanımladığını ya da benim için bir ipucu, örnek gösterdiğini zannediyordu çünkü.. cümlelerin çok daha işe yaradığı kanısında olduğumdan tabii ki söz konusu entry'den hazzetmedim. bu entry henüz bir link içermiyor olduğundan sıkıcı görünebilir size, ancak emin olun birisi hakkında özellikle de keskin düşüncelerimi kendi kelimelerimi kullanarak beyan edecek kadar kendimden eminim.

durun, durun, bir link vereyim de güzel olsun entry'im*, insanlar bu vatandaş hakkında bir şeyler öğrensin, kanıya varsın, hiç olmadı çamur atmış olurum, izi kalır; http://www.youtube.com/watch?v=xyfpcyeo2gy

nasıl da fikir sahibi oldunuz değil mi?

ne kadar da iyi tanımladım, aferin bana.

(halbuki konuşarak ne de güzel anlatabilirdik derdimizi, ayar verme kaygısından uzak, anlayışlı, bir şeyleri değiştirebileceğinin umuduyla oluşturulan kurallı, okuması pek bir keyifli cümlelerle...)
  • nick- ideoloji uyumsuzluğu.
  • kitapları seven, ne okuyacağını iyi seçebilen* * * yazar.
  • #23877658 numaralı entry'nin sahibi. kimdir, nedir, görüşü nedir hiç bilmiyorum.
    yalnız kendisine tek bir şey önerebilirim: klavyesinin olmadığı yerde konuşmasın, dayak yer zira. ki zaten muhtemelen sadece sözlükte, facebook'ta, twitter'da falan böyle kafasına göre sallayabilen, sosyal hayatında nefesi kokan, korktuğundan ağzını açamayan şakirtlerdendir bence.

neyse.
  • ışık evlerinin ayak kokulu atmosferinden beslenmiş hela tası enteli.
  • nick altına yazılan her entrye sıkılmadan cevap veren yazar. formspring sayfası gibi kullanıyor kendi nick altını.

ben, kemal kafalı bir genç olarak politik hayatımla ilgili ne düşündüğünü merak etmekteyim kendisinin.

düzeltme: bu entry sonrası ilgili yazar, kendi nick altına yazdığı tüm entryleri silmiş bulunmaktadır. saçmalamıyorum yani aslında. 33. entry idi bu ancak şu an 24. bilmem anlatabiliyor muyum?
  • kendisini ilk kez genel seçimde oy kullanacak olma heyecanı sarmış anlaşılan.

bi de sanırım asıldığı kızı elinden alan, 10 tm c'de okuyan çocuğun adı kemal. yoksa bu kadar fobisi olamaz bu yaşta:/