şükela:  tümü | bugün
  • bugün 16:33 te bu numaradan aramışlar... farkedince geri döndüm belki iş görüşmesine çağırıyorlar falan diye...bant kaydından bi ses "sipariş hattına hoşgeldiniz sizi temsilcimize aktarıyorum" falan dedi...ben de iş başvurularında bazen böyle bokluklar oluyor diyerek 3 dk kadar bekledim telefon başında...bi yanda mozart'ın türk marşı bi yanda "müşteri temsilcilerimiz dolu" falan diyen bi bant kaydı...internetten baktım sakat numara falan yorumlarını okudum...

bi bokluk oldu da ne olduğunu çözemiyorum...bilen varsa lütfen bilgilendirebilir mi...
  • 1 saniye çaldırıp kapatan, dolandırıcı olduklarını düşündüğüm numara. bunun gibi birçok numara 2-3 aydır sürekli bu şekilde arayıp kapatıyor. geçenlerde yine babamı aramışlar ve aynı yukarıdaki yazarın dediği gibi sipariş vs. bir şeyler söyleyip beklemeye almışlar. nedir ne değildir tam bilmiyorum ama bir bokluk mutlaka var gibi. bunun gibi arayan numaraları elimden geldiğince buraya editleyeceğim.

+90 212 428 79 66
  • beni de 1 saniye çaldırıp kapattılar kesin bir pislik var. dikkat etmekte fayda var
  • düzenli olarak arandığım numara. kendime oyun yaptım aradığı zaman açmaya çalışıyorum. geçen sefer yarım sn kadar geçirebildim. bu ne hız arkadaş sanki robotla yarışıyorum.
  • size teknik olarak bu işte nasil bir para kazanma mantıklari olduğunu anlatayım. bu numara belki böyle de olmayabilir hakkını yemeyelim ancak bunu yaparlar, yapıyorlar.

öncelikle gidip dandik bir sth operatöründen numara alıyor. bu aldığı yer ile anlaşıyor, gelen aramaların dakikasindan kuruş hesabı üzerinden bana para öde diye. sth operatörün çıkış hatları ile böyle bir anlaşması oluyor, örneğin benim operatörüme senden çağrı geldiğinde x lira ile ucretlendiririm vs, bu küçük sinek de bundan kuruşun kuruşunu talep ediyor.
    daha sonra numaralari rastgele arıyor sistem, genelde telefon başında beklemiyorsaniz 2 3 saniyede kapatıyor.

haliyle normal insanların iş umutları ya da beklediği telefonlar olduğundan bu numaraya geri dönüyor. mozart burada devreye giriyor. sen beklerken normal tarife tamam ama illa sonuçta bir para gidiyor. yani bu küçük sinek icin bu bir inbound çağrı oluyor, bu küçük sinekte böyle böyle binlerce arama aliyor, sth operatörü ile yaptığı merdiven altı anlaşmasından da kuruşun kurusu ile para kazanıyor.

şahsen şunu yapıyorum, bilinmeyen bir numara aradiginda, denk gelirse ve müzik dinletirse sonuna kadar dibine kadar dinliyorum telefonu bırakıp. giren bu küçük sineklere giriyor. sonuçta kim ararsa hesabı o ödüyor. kapiş?

okuduysan buraya kadar buy me a beer :)

edit: bu yaptıklarını btk kolay yakalıyor zaten, operatörün donuna kadar ceza kesiyor. yani böyle bir işe girismeyi düşünen dangalak varsa, şimdiden geçmiş olsun.
  • engelledim geçtim.
  • bir saniye çaldırıp, kapatıyorlar. biraz araştırdım dolandırıcı oldukları söyleniyor. geri dönmeyin, engelleyin.
  • numarayı otogar tuvaletine yaz, ibretlik olsun
  • 1 saniye çaldırıp kapatan ve dolandırıcı olması kuvvetle muhtemel olan numaradır.

kayıtlı olmayan numaralar tarafından aranınca, insan iş başvurularından geri dönüş olabilir diye kimi zaman direkt olarak o numarayı geri arıyor. ancak son yıllarda o kadar çok dolandırıcı türedi ki, bir numaraya geri dönüş yapmadan önce muhakkak google üzerinden araştırmak gerekiyor. bu numara tarafından aranırsanız, geri dönüş yapmamanız faturanız açısından iyi olacaktır.