şükela:  tümü | bugün soru sor
  • az önce ttnet'ten aradıklarına dair bir bant kaydı dinlettiren, ayrıca e-fatura hizmetine geçmem durumunda 1 aylık faturamı ödemeyeceğimi söyleyen, muhtemelen dolandıcılara ait numara. kabul etmek için 1'e, görüşmeyi sonlandırmanız için 2'ye basınız demeyi de unutmadılar. bilmiyorlar ki benim faturam sadece e-fatura olarak geliyor...
  • (bkz: 4440375)
  • türk telekom'dan aradıklarını söyleyen, internetimin bittiğini falan filan soyleyen numara. turk telekom'u arayınca numaranın kendisine ait olmadığını söylüyor. taahhüttün de devam ettiğini.

yani dolandırıcılık. birkaç kişi daha yaşamış çevremden aynı numarayla. böyle bir numarayı kullanmallarına izin vermeleri ilginç.
  • sene olmuş 2017, türk telekom'un bu sahtekar numaranın hala aktif olarak kullanılmasına nasıl göz yumduğunu anlamak mümkün değil.

bugün arandım bu numaradan. telefondaki müşteri temsilcisi görünümlü şahıs türk telekom genel merkezinden aradığını belirterek başladığı görüşmeye internet paketimin süresinin önümüzdeki ay biteceği ve iki misli fiyattan faturalandırma yapılacağı vurgusuyla yeni bir tarife önererek devam etti. daha geçen ay yeni bir üst tarife değişikliği yapan ve taahhüt süresi yeniden başlayan bana söyledi bunu... bilmiyormuş gibi yapıp mevcut tarifemin içeriğini sorduğumda ise bana eski tarifemi anlatmaya başlamıştı ki tam bu anda sözünü keserek türk telekom'dan aramadığını yüzüne vurmaya başladım ve telefonu da kaçarcasına kapattı.

dolandırıcılık mı yoksa alelade bir tt bayisinin müşteri silkeleme işi mi bilmiyorum ama telefondaki teklife atlayıp kabul etseydim, geçen ay yaptığım tarife değişikliğindeki taahhütü bozduğum için muhtemelen ekstra bir cayma bedeli yansıyacaktı faturama. sonra da itiraz dilekçeleriyle, tüketici mahkemeleriyle uğraş dur...

444 0 375'i arayıp durumu bildirdim. onlar da (0 212) veya başka bir alan kodu ile arama yapmadıklarını, sadece 444 ile başlayan numaraların kendilerine ait olduğun teyit ettiler. arayan numarayı ilgili birimlerine iletilmek üzere şikayet ettim ama bu başlıktan da görülüyor ki yıllardır aktif olarak kullanılan bir yöntem var ortada. nasıl göz yumuyor buna türk telekom, inanılır gibi değil.
  • az once aradilar. 212 ile baslayan 444'lu numarada bir tuhaflik vardir deyip acmadim. kucuk bir arastirma ile dolandirici olduklarini ogrendim. entry girmemin nedeni bugun bu saat itibariyla isbu numaranin halen kullanildigini bildirmek icindi.
  • dün beni de arayan ve dolandırıcılara ait olduğunu az önce öğrendiğim numara. "yeni akn hızı ne olacak" dediğimde "çok da düşmez ya" diyen bir tiple konuştum ve geçiştirdim ama ne yalan söyleyeyim dün dolandırıcı olduklarını fark etmedim. araştırınca türk telekom ile ilgisi olan bir numara değilmiş. açmayınız.
  • bir de utanmadan isterseniz "türk telekom'a sorun, kampanya bölümüyüz biz" diyen, artık haklarında hukuki işlem yapılması gerektiğini düşündren dolandırıcılardır. gerçekleri kendilerine söyleyince kapatıverirler telefonu.
  • fena sahtekarlar
  • biraz önce arayıp beni dolandırmaya çalışan numara. internet tarifemin indirim süresinin bittiğini söyleyip adil kullanım kotasız üstelik daha ucuza bir tarifeye geçeceğimi söyleyen hanım kızımız abone numaramı söyleyince çuvalladı. söylediği aboneliğimi 3 sene önce kapattırmıştım çünkü. galiba henüz hangi aboneliklerin aktif olup olmadığını anlayacak kadar geliştirmemişler dolandırıcılık skillerini
  • birkaç saat önce tt hala bu numarayı kullanıyor, zannıyla aradığım, ara ara unutkan, sıkı sık dalgın olabiliyorum, evet, bant kaydı çıkmayınca uyanıp, numara bu değildi artık sanki diyerek kapattığım, an itibariyle beni geri arayan düşünceli numara!
    edit; google der ki, ttnet müşteri hizmetleri 444 1 444'tür!
    diğer edit; sonradan değişir filan, google'a sorun dostlar, mesuliyet kabul etmem!