• bir saat önce aradı, cevap vermiyor. google da arayınca çoğunluk, "arıyor cevap vermiyor." yazmış. yalnız çıkan sayfalardan birisi şöyle:
    "türktelekom özel numaralar" "fiyat sorununuz: 0850 444 0 010"
    "açıklama: "seçtiğiniz telefon numarası 0212 9457273 akılda kalıcı ve prestijlidir!"
    "seçtiğiniz 0212 945 7273 nolu hat en az 6 aydır kullanılmamaktadır.
    siparişinizi takiben sim kartınız 24 saat içinde aktive edilerek adresinize kargolanacaktır. numaranız +90 212 9457273 gelecekte istediğiniz operatöre taşıyabilirsiniz. hatlar kontörlü ya da faturalı seçiminize bağlı aktive edilir.
    kargolar yurtiçi kargo ile ücretsiz gönderilecektir."
    turkcell turk telekom vodafon amblemleri.
    soygun mu, dolandırıcılık mı bir şey anlamadım. belki bilen vardır. üşenmedim gördüklerimi yazdım.
  • arkadaşlar bu telefon digiturk isimli firmaya ait. tv izlemediğim halde adamlar bana platform sokmaya çalışıyor, bilginize..
  • az once arayip muzik dinleten numara. dolandiriciliga yeni baslamis sanirim. muziksetinden mi baska telefondan mi nerden dinletiyorsa 5 sn maruz kaldim boguldum amk.
  • biraz önce beni arayan numara.

açtım ve aşağıdaki şekilde bir diyalog yaşadık hattın diğer ucundaki şüpheli arkadaşla;

ben: alo,
    şüpheli: alo, merhaba kiminle görüşüyorum,
    ben: siz kimi aradınız?
    şüpheli: ben agoodidea bey'i aradım (soy ismimi söylemeden), digitürk'den arıyorum.
    ben: buyrun dinliyorum.
    şüpheli: kampanyalarımızı sunmak istiyorum. lig tv kullanıyor musunuz?
    ben: digitürk'den arayıp hangi aboneliğimin içeriğini göremiyor musunuz?
    şüpheli: malesef bizim detaylara erişimimiz yok.
    ben: o zaman kampanya ile ilgilenmiyorum.

daha sonra bir sürü dil döktü lütfen dinleyin vb içerikte. dedim kanıtlayın digitürkten aradığınızı, kimlik bilgilerimi veya üyelik bilgilerimi söyleyin. tabi cevap alamadım, hala müğtezel kapmanya diyor..

daha sonra telefonu yüzüne kapattım.

büyük ihtimalle dolandırıcılık yapan bir şebeke bu arkadaşlar.
  • istanbulda yaşamadığım ve numaranın prestijli olmasından banka olduğunu düşündüğüm cevapsız çağrıdır. aracımın güncel satılık ilanı olduğu için, acaba müşteri midir, yoksa tüzel kişilik mi diye merak edip google yazınca, dolandırıcılık şüphelisi olduğu hakkında yorumlar okudum. açmayın.
hesabın var mı? giriş yap