şükela:  tümü | bugün soru sor
  • green card başvurunuz onaylandı şeklinde arayıp, nitelikli dolandırıcılık yapan kişilere ait numara. elli tl kargo ücreti ile form gönderip, doldurduktan sonra geri yollayacakmışız. dikkatli olun.
  • up
  • beni de aradılar bunlar. zaten niyetleri şuradan belli: hiç bir aklı başında firma size belge göndereceğiz, kargocuya 49 tl verin, sonra ücretsiz gönderin demez. ciddi firmalar gerekirse size evrakları gönderir, inceler doldurursunuz, parasını kredi kartı veya eft ile yollarsınız, hizmetinizi alırsınız.

    ayrıca günümüzde kargo ile evrak göndermek mi kaldı? e-maille gönderirsin, illa ıslak imza lazımsa çıktıyı alırım, imzalar yollarım, paranı da online yollarım. beni de aradılar ki hiç green card başvurum olmamıştı, eskilere öncelik veriyoruz, belki yolladığınızı bile hatırlamıyorsunuz diyerek baştan da yol yapıyorlar, gayet kibar konuştular, dinledim dinledim, sizden 49 tl alacağız dediler, ben de böyle böyle adam çarpıyorsunuz diyince bir beş saniye durakladı. arkasından da gayet kabalaştı ses, ne alakası var yaaa, beğenmiyorsan alma kar'şim'e döndü iş. kıratları bu.

    iş baştan saçma zaten. sakın inanmayın.