şükela:  tümü | bugün
  • belki klişe gelecektir ama olay iş arkadaşımın (aynı zamanda çok yakın arkadaşım) başından geçmiştir. muhtemelen burda rezalet nerde diye sorulacak ama biz burdan başlayarak şikayet etmemiz gereken her yere şikayette bulunacağız.

3 hafta evel arkadaşımın annesi arıyor kendisini ve bulaşık makinesinin su almadıgını,ışıklarının yanıp söndüğünü yani arızalandığını söylüyor ve servis çağırmasını istiyor. arkadasım ise yaklaşık 4-5 ay önce gelen servisi arayıp durumun tekrar ettiğini gelip bakmalarını istiyor. arkadasım evde olmadıgı için annesi ilgileniyor ve servis geldiğinde bir parça alıp bu parçanın servisinin haftada 1 geldiğini ve cumaya kadar en geç gelip takacaklarını söylüyorlar. servisin geldiği gün salı bu arada.

o hafta ne arayanları oldu ne de soranları. cumartesi arkadasım aradıgında çiğdem adında bir müşteri temsilcisi beklemeleri gerektiğini ve gün içinde döneceklerini söylemiş. gün içinde dönülmemiş.

pazartesi oldugunda tekrar aramış arkadasım ve kadın beklemeleri gerektiğini izah edince arkadasım da şikayet etmek istediğini,neyi neden beklediklerine dair bir izahta bulunmadıgını söylemiş ve kadın “bu hafta size dönüş yapacagız.” demiş.
    yine dönülmemiş.

3. hafta olan dün arkadasım tekrar arayıp ne şikayet edeceğini söylediğinde döndüklerini ne de arayıp bilgi verdiklerini ve servis gelmediğini anlattığında çiğdem hanım denilen kadının azarlayıcı ses tonuyla yogun olduklarını ve gün içinde servisin eve gelecegini söylemiş.
    akşam 17:00 civarı arkadasım servis kaça kadar var die aradıgında kadın yine azarlayıcı ses tonuyla 21:00 e kadar servisin devam ettiğini ve mutlaka geleceklerini söylemiş.
    gelmediler.

bugün arkadasım tek care olarak abisine konuyu iletti. abisi avukat. aradı servisi ve servisten aldıkları cevap:”parça bekliyoruz beyefendi , parça hala gelmedi.”

3 haftadır kolu tutmayan ve yaşlı olan anneleri bulaşık yıkamak zorunda kaldığı ve agladıgı için bu başlık açılmıştır.

şimdi diğer şikayet kanallarını devreye sokmak için çabalıyorlar. vestelin orijinal servisi olmadıklarını düşünüyoruz. zira orijinal servisinde her şey zamanlı ve düzenlidir.

bu başlığı okursa eğer çiğdem hanım o parçayı alıp duvarlarına assınlar.
  • (bkz: o parca gelecek!)

vestel almadan önce düsünülmesi gereken seylerdir aslinda.

(bkz: bosch alin)
  • bir ütü almıştım, sıfır aldığımı sandığım ütü arızalıydı su damlatıyordu, artık ürünü aldığım bayisinin çakallığımı geri iade edilen arızalı ürünü mü bana kitledi billmiyorum.
    sevis yetkilileriyle iletişime geçtim verdikleri adrese ücretsiz kargo ile ürünü gönderdim bana başka sağlam ürün göndermişlerdi, yaklaşık 3 sene önce, şuanki durumu bilemeyeceğim.
  • 3 haftadır müşterisine herhangi bir açıklamada ve geri bildirimde bulunmadan kafalarına göre takılmaları, her arandığında yalan söylemeleri akıllara servis garanti süresinin bitmesini ve ciddi bir ücreti çakacaklarını da göstermiyor değil.

müşteri aramasa ne aratacakları ne soracakları vardır muhtemelen.

vestelin orijinal servisleri aranıp durum hakkında şikayette bulunmanın faydası olabilir mi?
    bir bilenin yönlendirmesi rica ediliyor.