şükela:  tümü | bugün
  • aradığınızda "enerji tasarrufu merkezine hoş geldiniz, uzman müşteri temsilcilerimize bağlanmak için 1'i tuşlayınız" bant kaydıyla karşılayan telefon numarası. bu numarayı şu mesaj dolayısı ile merakımdan aradım:

"tebrikler! değerli müşterimiz 4 büyük takımın taraftar formasını hediye kazandınız. hediye formanızı almak için hemen arayın. 0216 383 43 43" mesajı gönderen numara 0535 545 08 14 idi.

bant kaydını dinleyip 1 yerine 5'e bastım, yine de "sizi uzman müşteri temsilcimize bağlıyoruz, lütfen bekleyin" dedi banttaki kız. daha fazla merak etmeyip kapattım. aslında ne cins bir dolandırıcı olduklarını merak da ettim.
  • green card almak için aradığım numara. bir siteye giren 1 milyonuncu şanslı kullanıcı olduğum için bu fırsatı yakaladım.
  • 0537 018 66 85 diye bir numaradan bana gelen mesaja göre forma kazanmışım 0216 383 43 43 ü aramalıyımışım. tabi bende formamı almak için 155 i aradım. yazık buna inınıp alınteri parasını kaptıran insanlar vardır.
  • bune lan dediren saçma bir numaradır...hiç aramadım siz de aramayın
  • (bkz: 05427439805)
  • yeni bir dolandırıcı numarası. 0531 881 40 93 numarasından aldığım mesaja göre 4 büyük takımın taraftar formasından birini kazanmışım. formayı almak için 0216 383 43 43'ü arayın diyor. bunları bildiremiyor muyuz bir yerlere merak ediyorum.
  • 531 437 99 79 diye bir no tarafından aramam istenen numara. forma kazanmışım, hemde hiçbirşey yapmadan.
  • kısa mesajla bir forma kazandığımı bildiren ve aramamı istedikleri telefon numarası. google'dan aratınca tuzağına düşürdükleri insanların kredi kartı numaralarını alıp paralarını çekiyorlarmış. olay mart ayında yaşanmış üstelik. bilişim suçu mudur değil midir bilemem ama emniyetin bu tür sahtecilik olaylarının üzerine bunca aydır niye gitmediğini bilmiyorum.
  • hala nasıl engellenemediğini anlamadığım dolandırıcılık numarası. ilk entry nisanda girilmiş ve eylülün birinde bu adamlar hala dolandırıcılık yapmaya devam edebiliyorlar.

üstelik bunu bir sabit telefondan yapıyorlar.

nası lan !?
  • 537 019 55 05 numarasından aldığım mesajda forma kazanmak için aramam gereken numara olarak verilmiş. tabi canım hemen arıyorum!

"tebrikler! değerli müşterimiz 4 büyük takımın taraftar formasından birini hediye olarak kazandınız. hediye formanızı almak için hemen arayın. 0216 383 43 43"