• yaşarken aklıma gelmesede bu şekilde yazılmış hali ile karşılaştığımda bana hep gölcük depremini anımsatan zaman dilimi. gölcük depremi 03.02..............
  • gece mi sabah mı olduğuna bir türlü karar verilemeyen vakit.

-ne işin var lan gecenin 3'ü...

-ne işin var lan sabahın 3'ü..

vs.vs.
  • korku filmlerinde genelde 03.00 olarak degil de, 03.14, 03.15, 03.18 gibi saatlerle kullanilir. ablamiz bu saatte bir ses duyar veya abi bu saatte aniden uyanip delirir filan.
    o sebepten ki verdigim bu 3 farkli net saatten birinde uyanirsaniz, cisiniz filan gelirse, 5 dakika bekleyin. ben oyle yaparim. bu sayede bu zamana kadar herhangi bir dogaustu olaya karismadim. bu sayede bu yasima geldim.
    oh thanks god!
  • bir ara "gecenin üçünden sonra bana istediğini yaptırabilirsin" diyen bir kız arkadaşım vardı. öyle gizemli bir saat dilimidir.
  • dortle birlikte geceye aittir
  • mesela küçük bir şehirdesiniz. şehir küçük olduğu için tüm yollar aynı derecede işlek. evler de hep bu yollarla bağlantılı. arabalar seyrek geçiyorlar. nnnnnnn diye sesleri geliyor. geçerken ışıkları odaya vuruyor böyle başta az sonra çok sonra giderek daha az. yatakta insan bunu ister istemez düşünüyor.

kimsenin acelesinin olmadığı bir şehirde bir insan neden 3.00'da yolda olur?

sanırım bunu uzun yıllardır düşünüyorum. yani 5'te desen tamam. yazın desen tamam. namazı var, tarlası var, tatile gitmesi gerekenler var... ama 3 daha farklı bir zaman dilimi. onda şafak sökmeye henüz başlamamış. daha karanlık, daha gece. yani bi insan neden yolda olabilir?

bir de fikret kızılok şarkılarında hep 3.00 varmış gibi geliyor bana. iki şarkısında totalde geçiyor ama bu saat fikret kızılok saati bana göre.
  • bu geceki 7 saatlik otobüs yolculuğumun başlangıç saatidir. tırstırmayın beni öyle yok depremin saati yok şeytanın saati diye. zaten içimde bir sıkıntı var, hayırlara gitsin...
hesabın var mı? giriş yap