şükela:  tümü | bugün
  • numaradan gelen telefonu açtığımda 4 büyük internet firmasının birleşimi bir firma olduklarını taahhüdümün dolduğunu uzatmam için onay vermem gerektiğini yoksa bir sonraki ay yüksek fiyat ödeyeceğimi vs vs söyledi.kimlik numaramı istedi daha sonra farklı bir numara (03129550438)onay işlemi için tekrar arayacakmış.bende bu arada süperonlıne'ı aradım ve beni arayan numaranın onlara ait olmadığını öğrendim.kimlik numaramı verdiğim için biraz korktum polisi aradım numarayı not aldık bakalım dediler ses çıkmadı siber suçları aradım biz bir şey yapamayız suç duyurusunda bulunmanız gerekiyor dediler.bu arada diğer numara onay için aradığında hakkımda yapılan tüm işlemler iptal etmesi gerektiğini söyledim oda siz başta kabul etmişsiniz vs dedi.bende şuanda suç duyurusunda bulunuyorum görüşürüz dedim kapattım.sonra beni arayan ilk numara tekrar aradı benim anlamamın kıt olduğunu bir şeyden anlamadığımı ellerinde ses kaydım olduğunu ve benim hakkımda suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi ve kapattı telefonu.bende bunu korkudan yaptığını anladım.işin ilginç yanı ciddi anlamda başımıza telefon dolandırıcılığı gelmiş olsa ortada kalacağız.

kısaca dolandırıcı numarası.
  • en son facebook klonlayarak dolandırıcılık girişimi yaşamıştım fakat iki gün önce bahsi geçen numara beni de aynı şekilde dolandırmaya çalıştı. yediği küfürden sonra da yüzüme kapattı telefonu.