şükela:  tümü | bugün
 • öncelikle sitedeki ilk başlığım bana hayırlı olsun.
  anlatacağım durum kişisel bir rezaletten çok, herkesi ilgilendirebilecek bir durum.
  detaylara çok boğup, olaydan koparmak istemiyorum sizi. isteyenlere sipariş tarihi, yazışmalar vb. detayları veririm.
  trendyol'dan bir adet xiaomi mi marka powerbank aldım. ürün geldi, ancak kutudan fatura, irsaliye, kullanım kılavuzu vs. hiçbirşey çıkmadı. kargo poşetinin içine beyaz bir karton kutuyla göndermişler. orjinallik sorgulamada kullanılacak kazıma alanı kutu üzerine matbaa baskısı olarak yapılmış,yani ürün sahte.
  durumu tüm saflığımla trendyola ilettim, bana iade etmemi, ürünün orjinallik kontrolünün yapılacağını söylediler. iade talebi girdim fakat farkettim ki iade satıcı adresine yapılıyor. yani adam kendi sattığı sahte ürüne sahte raporu alacak.
  tekrar trendyolla iletişime geçip, bunun doğru bir yöntem olmadığını söyledim, onlar da sağolsun sahte raporunu servisten benim alabileceğimi iletti. dananın kuyruğu da burada koptu.
  servise gidip ürünün sahte raporunu almak istediğimi söyledim, servisteki arkadaş ürün için gördüğü en kötü imitasyon olduğunu da söyledi bu arada. fatura sordular. e fatura gelmedi ki, fatura yok yani (senin kocanın evi yok)
  neredeyse 1 aydır hem satıcıya, hem trendyola her mecradan yazıyorum fatura için, sürekli ilgili birime aktardıklarını söylüyorlar. benim derdim 100 liralık ürün değil bu arada, derdim aynı satıcının aynı ürünü hala çatır çatır satması.

  bugün gelen mailde trendyol satıcıdan faturayı alamadığını, faturamı almak istiyorsam satıcı ile iletişime geçebileceğimi söylüyor.
  aha da kanıtı.
  http://www.imgim.com/trendyol.jpg

  şimdi özetle, ortada sahte ürün satan bir satıcı var, ürünün sahte olduğu belgelenmesin diye fatura kesmiyor ve trendyol benim bu konuda yapacak bir şeyim yok diyerek satıcının sahte ürün satmasına destek veriyor. söyleyeceklerim bu kadar.

  dinimiz amin.

  edit: avbill kodlu susere teşekkür ederim, dediğim gibi ilk başlığımdı. eksiup'ı da buraya ait zannediyordum. sağolsun belki hesabımı kurtardı.

  edit2: trendyol beni arayıp satıcının ürünün orjinal olduğuna dair belgeyi veremediği için dükkanının kapatıldığını söyledi.
  ancak bugün haftalar önce satıcıya yazdığım soruya satıcı cevap verince anladım ki hala aynı ürünü satmaya devam ediyorlar.
  sahte ürün satıcısına aracı olduğunuz gibi yalancısınız da.
 • içimdeki şüpheyi haklı çıkaran rezalet.

  up!
 • öncelikle;
  (bkz: başlık açarken dikkat edilecek hususlar)
  buna da bakınız.
  rezalete gelirsek, ehh işte...
  trendyol geçtiği için üstteki hususları da görmezden gelirsek sana puanım 7/10.

  edit: ayrıca;
  (bkz: ekşiup kullanılarak açılan rezalet başlıkları)
  ve tabi ki;
  (bkz: seri eksi oy veren ibne)
 • hırsızburada ya rakip cıktı bakarmısın.
  allah kolaylik versin hocam işin zor.
  10/10.
 • playstation 4 aldığım site. ne fatura geldi ne başka bir şey.. üstelik kimseye ulaşamıyorum.
 • ilginç olarak trendyol'da çok fazla sahte ürün satılıyor ve bunun önüne geçmek için hiçbir şey yapmıyorlar.

  örnek vermem gerekirse geçen hafta neredeyse bu oyuna ben de geliyordum. satıcı adı "mistore" olan bir firma, xiaomi e-scooter m365 satıyordu. normalden daha ucuz olunca firmanın ünvanını internette araştırdım ve dolandırıcı olduklarını öğrendim. birçok kullanıcıya garanti belgesi yollamamışlar ve sahte ürün satmışlar. şikayetvar'da da birçok şikayet var konu ile ilgili. insanlar trendyola defalarca kez bildirmiş dolandırıldıklarını ancak hiçbir sonuç alamamış.

  trendyol pişmanlıktır.
 • nitelikli dolandırıcılığa yardım ve yataklık yapmak mı oluyor bu.
 • yaptığınız alışverişlerde satıcı ismi ve profilinide yayınlarsanız böylece satıcının kurnazlığını bizimde mağduriyetimizi giderebilirsiniz. bir nevi ifşa.
 • trendyoldan o kadar alışverişim var ama geçenlerde bana bozuk bluetooth kulaklık gönderip defalarca geri göndermeme rağmen en son gönderip iadeyi de kapattılar, elimde bozuk bluetooth kulaklıkla kaldım. trendyoldan bir şey almayın artık. n11, gittigidiyor daha güvenli gibi, en azından peşin para almıyorlar.
 • trendyol bu konuda bana da hiç güven vermiyor o sebeple mümkünse trendyol hepsi burada vs.. den orijinal ürün alacağım zaman markayı arıyorum var mı buralarda satışınız diye. yazar arkadaş çok haklı ve bence tüketici mahkemesine e devlet üzerinden başvuru yaparsa çok güzel sonuçlar elde edebilir.

  rezalet puanım 8/10