şükela:  tümü | bugün
  • o bir diş tabibi mesleğini iyi yaptığını çok defa gözlemlediğimi kafadan belirteyim. ekşi sözlük hiç bir şeyi beğenmeme timine birinci sıradan girmesi gerekirken, hiçbir şeyi beğenmemesinden mütevellit sözlüğü beğenmeyip çaylak bile olmamıştır.

film aç izleyelim der fakat imdb notu 9 küsür filmi daha onuncu dakikasında "bu ne? hayatımda izlediğim en berbat film" şeklinde eleştirmeye başlar.
    çay söylersin: demli
    açık söylersin: çok açık olmuş
    normal rengi tutturursun: tadı kötü
    tadı tutturursun: kokusu yaş kütük gibi. hay kokusuna da, demine de, rengine de...
    kendi yapmadığı her şey onun için facia ve başarısızlıktır. bazen aradan zaman geçmiş ve kendisine ait olmayan bir şey ile karşılaşırsa onu da beğenmez.

kendisi araba yarışlarında usta seviyesinde bir oyuncu iken yanında yarışacak rakipleri de türlü taciz ve beğenmeme ifadeleri ile çileden çıkarır.

diş unitine oturdunuz ve dişinizin dolgusunda bir sorun var diyelim. ilk cümlesi "kim yaptı bu dolguyu, hayatımda gördüğüm en kötü dolgu"

kısa sap ve uzun sap bağlama, gitar, keman, ud, davul, zil, ve daha bilmediğimiz her türlü enstrümanı çalabilir.

diyelim gittiniz cep telefonu aldınız samsung note 8. bu telefon alınmaz, samsung alınır mı hiç? git i phone al olur cevabı eğer i phone kullanıyorsa. note 8 kullanıyorsa aynı şeyi i phone için söyler...

rezalete gelecek olursam.
    bir arkadaşın 20 yaş dişi çenesine sorun yapmış. muayene için erman hocamızı tercih etti.
    erman hoca, hocaların hocası dişe baktı ağzından şu cümleler döküldü:
    - bu nasıl diş? 20 yaş dişi böyle olur mu? hayatımda gördüğüm en kötü 20 yaş dişi, ben bu dişi çekmem... çene işlem görecek şeklinde hastayı sevk etti.

ertesi hafta aynı hasta ile yolda karşılaştım ve birlikte kliniğe tekrar gittik. aynı hasta ve aynı diş:
    erman: ben bu dişi çekerim
    hasta: hocam? diş? çene?
    erman: aç ağzını.
    hasta: hastahaneye gidicem
    erman: hayatımda gördüğüm en kötü ve en uyumsuz hastasın. bu dişi benden başka kimse benim kadar iyi çekemez. hastahanede çektireceksin sonrasında :
    -hocam çenem dağıldı.
    ben kızınca da
    - hocam hiç bir şeyi beğenmiyorsun.
    hasta: tamam hocam

neyse dişi çekmesi 22 saniye kadar sürdü (uyuşturduktan sonra).
    çektiği dişin yapısına da bir sürü saydı.

erman hocam artık bir şeyleri beğen. sevgilinden de ayrılmışsın, bak evde kalacaksın...
  • rezalet gibi rezalet! hayatımda gördüğüm en kötü diş hekimi olamayan diş hekimi.