• başkomser aslanın telefon numarası, patricia teyzeme tam 25,135$ lık çek yazmış.
  • muhtemelen su sira "ne pis bi yere dustum lan ben, nasi bi insan evladini aradim" diye dusunmektedir.
  • numarasının taşımadıysa, faturalı hatlı bir numara.. eğer numarasını taşıdıysa da, sahibinin adı soyadı kesin bellidir..
    o değil de, otu boku takip edip, dolandırıcıyı takip edemeyen adamın ta amına koyayım..

edit: kontörlü de olabiliyormuş.. ne fark eder, kimlik bilgilerini almadan hat veriyorlar mı adama?
  • bu 531'li numaraların kerameti nedir bilmiyorum. başka bi ülkenin uluslararası kodu olabilir mi diye düşündüm ama unuttum sonra. benzer bi numaradan mesaj geldi bana da. hattım pepsi'den 10.000 tl ödül kazanmış pepsi'yi arayacakmışım falan. emniyet müdürlüğü elleşmesin bence bu tip şeylere. buna para kaptıran adama müstehaktır. aklı başına gelir belki öyle.
  • dikkat edilmesi gereken numaralardan biridir. benzeri bir numara beni arayıp, ben antalya karakolundan komser hasan dedi.
    bu sırada arkadan telsiz sesi de geliyordu. numaranız başkası tarafından kullanılıyor, hakkınzıda bilgi almak istiyoruz dedi. bunun üzerine turkcell'i arayıp teyit edeceğim dedim, telefon suratıma kapandı. ardından turkcell yetkili servisini aradım, bu tür dolandırıcılıkların çok olduğunu, böyle bir şeyin mümkün olmadığını söyledi. nitekim sizi biri arayıp, ben komser bilmem ne der ve sizden bilgi isterse aldanmayın.
  • 'izmir emniyetinden arıyoruz, hattınız daha evvelinden teröristler tarafından kullanılmış, 500 kontör yollayın da gerekli işlemleri halledelim böylece üzerinizde suç unsuru kalmasın' şeklinde konuşup kontör dolandırıcılığı yapan çetenin kullandığı numaralardan birisidir muhtemelen.
    sizi bu şekilde arayan olursa hiç çekinmeyin küfür ve tehdit edin. bir arkadaşımı çok korkutmuşlardı bu şerefsizler, konuşurken bir de telsiz sesi dinletmişler arkadaşa. akılları sıra polis süsü verecekler kendilerine. neyse ki arkadaş bana söyledi durumu da telefon açıp gerekenleri söyledim. bir daha da aramadılar tabi ki.
  • aranan numarayı "kullanılmamakta" yapma yöntemi basit: telefon numaranızı gerçekten kullanılmayan birinin telefonuna yönlendirirsiniz, arayan kişi telefonunuzun kullanılmadığını zanneder. herifler büyük ihtimalle bu piçliği yapıyorlardır. numaranın gerçekte kullanılıp kullanılmadığı ileti raporlu sms atılarak anlaşılabiliyordu zannediyorum. sms'i atarken içeriğine, "bütün kahveyi topladım, annen için geliyoruz, haber vereyim dedim." gibi bir şeyler yazın, tadı olsun.
hesabın var mı? giriş yap