şükela:  tümü | bugün
 • yeni nesil dolandırıcılar! kaza yapmışsınız (bu doğru). 8 yıl içerisinde sigortanızdan tazmin etmediğiniz bir bedel yoksa, biz tazmin edip bölüşelim diyorlar. çok profesyoneller. sizin ağzınızdan nasıl laf alacaklarını iyi biliyorlar. ellerinde size ait bir takım bilgilerle sizi çözüp, güveninizi kazandıktan sonra, yolmaya çalışıyorlar. aman dikkat edin.
 • nasıl oğlum ya. detay ver ne gibi bilgileri alıp yolmaya çalışıyorlar. güvenini kazandıklarında çıplak fotolar mı gönderiyorsunuz, ne yapıyorsunuz?

  edit:
  tanım: dolandırıcılara ait olduğun iddia edilen telefon numarası.
 • kesin işin içinde bir hukuk bürosu vardır. hukuk fakültelerinde bunlara ne okutuyorlar bilmiyorum. mezun olunca cellat kesiliyorlar.
 • bu numara değil ama bulunduğum şehirde 3-4 ay önce kurulmuş olan bilmem ne mağdurları derneği annemi aramış ve 4 yıl önceki trafik kazasıyla alakalı bilgiler vermiş ve hastaneden numarasını aldıklarını söylemiş. aynı yukarda bahsedilen konu gibi sigortadan para alalım diyor. şüphelendiren kısmı ise ısrarla araması ve sizi alalım işlemleri yapalım gibi şeyler.

  bilmiyorum para alabilirler mi ama çok masum bir şey gibi görünmüyor, dikkatli olmak lazım.
 • 5 yaş ve altı araçlarla kaza yaparsanız, kazada haklı tarafsanız eğer bir şekilde size ulaşıp değer kaybı davası açalım diyorlar.

  bu da bir dolandırıcılık sistemi. dikkat edin.
 • iyi de bu dolandırma hadisesi değil ki. sigortadan alamadığın para "varsa" (yoksa yazmış başlık sahibi), biz tahsil edelim ve kırışalım diyorlar. yani hiç para alamayacağına, paranın yarısını al, biz de yolumuzu bulalım diyorlar.
 • vaktiyle bu sistemle dolandırılmış biri olarak yazayım iki satır.
  4-5 sene önce ısparta'da bir kazaya karıştım. ankara'ya dönünce aracı servise bıraktım. bir numara aradı, geçmiş olsun böyle böyle kaza yapmışsınız, değer kaybını alalım.
  insan bir tedirgin oluyor evet. neyse konum gönderdim. beyaz eski bir lineada iki at hırsızı geldi, gittik notere. tabi tedirginlik tipleri görünce iyice arttı. noterde her adımı dikkatli okuyarak ve fotolar alarak işlemi bitirdik. tekrar evime bıraktılar. belli bir süre sonra da para hesabıma yattı.
  hoşuma giden bir dolandırıcılık oldu. ne kadar sakal aldılar bilmiyorum, güle güle harcasınlar.
 • bilmeyenler için... çoğu kişi zorunlu trafik sigortalarının sadece araçta oluşan hasarı karşıladığını sanıyor. yaptırdığınız trafik sigortası herhangi bir kaza anında karşı tarafa verdiğiniz zararın maddi büyüklüğü altında ezilip, yaptıramayıp karşınızdaki kişinin mağdur olmaması adına zorunludur. içinde hem araca hem şahısa hem de bir canlıya kendi aracınızla verdiğiniz zararların maddi tazminat olarak karşılığı vardır ve sizin adınıza ( uyuşturucu, alkol ya da herhangi yasak bir maddenin etkisi altında değilseniz kaza yaptığınızda) sigorta şirketi bunu karşılamak zorundadır. geçen sene bunu bilmeyip kaza anında kendide zarar gören çoğu kişi sadece aracında oluşan hasarın karşılanmasıyla başka bir talepte bulunmadığından sigorta şirketlerine 90 milyon tl'ye yakın insanların hakkı olan para geçti. işte burada devreye böyle arkadaşlar giriyor. bunlar genelde hastanelerde bir tıbbi sekreter ile anlaşıp hastanenin trafik kazası olarak kayıt yaptırdığı kişilere ulaşıp onların gördüğü zarardan dolayı sigorta şirketlerinden para alabileceğini söylüyor. tek yapmanız gereken beraber gidip son on yıl içinde yaptığınız trafik kazasından gördüğünüz zararı belgelendirmek ve bu kuruma sizin adınıza sigorta şirketlerine dava açtırmak. sonrası alacağınız tutarın yüzde 20/30 unu bu şirkete vermek. şimdi buraya kadar güzel bundan sonra dikkat etmeniz gereken şeyler
  1: sizi arayan herkese olur ya da dolandırıcıdır demek yerine bu işi yıllardır kurumsal olarak yapan şirketleri araştırıp bulmak
  2: bir avukatın yanında avukat adına bu işleri koşturan değil gerçekten tek işi bu olan avukatlarla işbirliği yapmak
  3: bu konuyla ilgili araştırma yapıp ne gibi haklarınız olduğunu öğrenmek( geçen sene 200 bin tl kazanan bir arkadaşın 60 bin tl'sini avukata verip geri kalan tutarı kendi alacakken avukatın yok adli tıp raporu şu kadardı cebimden verdim, mahkeme bu kadar uzadı uzamasın diye şu kadar verdim gibi saçma, sizden asla para talep etmeyecek devlet kurumlarına ödeme yapmış gibi avukatın 20 bin tl daha koparmaya çalışması)
  4:her şeyden önceyse kendinizde bir avukat aracılığıyla hiçbir komisyon ödemeden sigorta şirketine dava açabilir sizde ya da evcil hayvanınızda oluşan zararın manevi olarak olmasa da maddi olarak karşılığını talep edebilirsiniz.
 • numara yeni olabilir fakat yöntem eskidir. epey zamandan beri dönem dönem aynı taktikle aranırım fakat işin ilginç yanı senelerdir kaza yapacak bir aracımın olmaması ve ev ile ofisin yürüme mesafesinde olması ve 4 yıldır evden çalışıyor olmam. yani hiçbir ihtimalle anlattıklarının yaşanma ihtimali olmamasına rağmen ya tutarsa diye herkese aynı şekilde oltayı atıp balığın ısırmasını bekliyorlar. bu değil dahil herhangi bir numaradan aranıp herhangi bir konu hakkında bir şeyler anlatıyorlarsa yapılabilecek en iyi şey peki sizi ben arayayım konuyu öyle görüşelim demek olacaktır. örneğin x bankasından arıyorum bıdıbıdı yaptıklarında arayacağınız gerçek banka numarası size gerçek bilgileri verecektir. yıl 2021 oldu artık dolandırılmayın şu tiplere. ucuz numaralar bunlar.
 • numara falan yok,geçmişte trafik kazası yapmış iseniz sigortadan para alabilmenizi sağlayan yasal firmalar var...tabi komisyon almak şartıyla...dolandırıcılık falan yok...hiç kaza yapmamış olduğunuz halde arandıysanız yanlış numaradır hepsi bu...baya bildiğin avukat dava açıp koşturuyo sizin yerinize...