şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bugün şu numaradan arandım, finansbank genel müdürlüğünden aradığını belirten kişi, kredi kartımdan yüklü bir nakit çekim talebi olduğunu ip adresinin rusya olduğunu ve şüphelenildiği için teyid amaçlı aradığını belirtti. sonra eğer size ait değilse bu işlem onay verin hemen şifrenizi iptal edelim, 24 saat içerisinde size yeni şifre gönderilecek diye ekledi. geçenlerde kartımdan şüpheli alışveriş yapılmış ve kart iptalim olmuştu. en azından bu sefer kartımın yenilenmesine gerek kalmayacak diye sevindim ve bir güzel de teşekkür ettim adama, sonra adam sizi sesli mesaja yönlendiriyorum, bip sesinden sonra şifremi iptal edilmesine onay veriyorum dememi istedi. bip sesinden sonra şifremin iptal edilmesine onay veriyorum dedim, bu sefer adam eksik ya da hatalı bilgi verdiniz şifremin iptal edilmesine onay veriyorum şifrem şu şu şu demeniz gerekiyor dedi. işte o an bir aydınlanma oldu ki yoğun bir mesai arasında kafam zaten karışık ve bu duruma inanmıştım, neredeyse golü yiyordum. siz kimsiniz benden nasıl şifremi söylememi talep edersiniz dedim. yok ismim yiğit ak sicil numaram bla bla.. dedi. bu durumu teyid etmem gerek dedim. adam sinirlendi ve hesabınızdan 4000 lira çekildi dedi ve kapattı.
    adamlar neler düşünmüşler kırk yıl düşünsem aklıma gelmez, bari aklınızı hayırlı işlerde kullansaydınız demedem edemedim. .