şükela:  tümü | bugün
  • dolandırıcılık çetesi numarasıdır. bugün bizzat arandım sabah 10 gibi. halk bankasından aradıklarını ve şifremin çalındığını bildirdiler. işin garibi adımı soyadımı biliyorlar açan kadın böyle başladı. (banka çalışanları var bu çetede)

sonrasında eğer isterseniz şifrenizi değiştirelim denildi. (oysa ki benim halk bankası hesabım yok, işin gırgırına gidiyorum diye devam ettim)

ben de tamam değiştirelim dedim. karşıdaki bayan ve arka plandaki müşteri hizmetleri sesleri baya var. ilgili bayan sizi hakan beye bağlıyorum o güvenlik departmanımız o şifrenizi değiştirecek yardımcı olacak dedi. bende okey dedim.

hakan'a teli uzatan kız (cebi hızlıca ona verdi ses geldi) efendim sizin şifreniz çalınmış hızlıca değiştirelim olur mu dedi hakancım. evet hakan bey değiştirelim (ne güzel de konuşuyor )

bip sesinden sonra şifrenizi söyleyin denildi. bende tamam dedim. (hakan çok kurnaz elindeki teldeki bir tuşa uzunca basıyor dittttt)

sonrasında ditin bitmesi ile beraber hakan'a '' ananı s... '' dedim. arka plandaki güzel kız kahkaha atıyor ve hakan da başlıyor küfüre. sonrasında teli kapatıyor.

ne de güzel moral oldu sabah sabah.

dipnot: bu ekipten bazıları banka personeli olduğuna %100 eminim. zira müşteri numaramı adımı soyadımı biliyor gavurlar. yani şifreyi versek sik.. belamızı. dikkat edin.
  • banka calisanlarininda dahil olacagini sanmiyorum. tamamen call center da illegeal olmayan yollardan ve el altindan datalarin satilmasina mutakip isim soy isim gibi bilgiler ellerinde olabiliyor.

ornegin senin tv platformu aboneligin var.illaki numaran ve ismin onlarda.ordaki birinin bu verileri yasadisi yollardan baskasina satmasi gibi.
  • halk bankası hesabı olmadığı halde müşteri numarasının dolandırıcı çete tarafından bilindiğini iddia eden suser başlığı. pizzanızı mantarsız isteyin.
  • çok önceden halk bankası hesabım vardı kapatmıştım ancak bankacılık şifremi talep etmeleri garip! yani kart şifresi talep edilmedi!