şükela:  tümü | bugün
  • şöyle rezalet başlığı açacağım hiç aklıma gelmezdi ama cidden mecbur kaldım.

internet faturam için kredi kartımdan otomatik ödeme talimatı vermiştim. aylar önce. sonra ay sonunda internetim kesiliverdi. "ödenmemiş faturanız var" gerekçesiyle. kartı kontrol ettim, bakiye var. internet üzerinden aynı kart ile manual ödeme yaptım. sonraki ay yine aynı rezalet. bir sonraki ay yine...

en sonunda bugün müşteri hizmetlerini arayıp durumu anlattım.

"ben sizi yetkili birimimize aktarayım yardımcı olsunlar" denildi. başka birisine aktardı.
    aynı şeyleri baştan anlatmak zorunda kaldım. o da başkasına aktaracağını söyledi. altı dk. hatta bekleyip sonunda sesli işlem menüsünden fatura ödeme bölümüne aktardılar. ulan ben fatura ödemeyeceğim ki? sistemde kayıtlı bir kredi kartım var ve faturam ödenmiyor. karşımda sesli yanıt sistemi var ve bu sefer derdimi de anlatamıyorum.

telefonu kapatım yeniden aradım. yine anlattım sorunumu. yine başkasına aktarıldı, yine anlattım ve yine aynı sesli işlem menüsüne aktarıldım.

aynı işlemi altı kez tekrarladım sonuç sıfır.

ya kardeşim, sistemde kayıtlı, otomatik ödeme talimatı verilmiş bir kredi kartım var. bankada sorun yok. kartta bakiye fazlasıyla var. manuel olarak ödeme yapınca yapabiliyorum. ama otomatik ödeme yapılmıyor. her ay manuel ödeyince de bir anlamı kalmıyor.

fatura gelince daha ilk faturadan interneti kesmeyi biliyorlar ama.

fatura kesiyorlar, kredi kartımı sisteme tanımlıyorum, hem faturayı tahsil edemiyorlar hemde sanki ödemeyi bilerek yapmıyormuşum gibi hizmeti kesiyorlar.

sorunum hala devam ediyor. otomatik ödeme talimatını iptal edip, defalarca yeniden tanımladıysam da çözüm olmadı. ve müşteri hizmetleri zerre kadar ilgilenemiyorlar birbirlerine aktarmaktan.

ttnet'ten yıllarca şikayet ettim durdum ama orada bile böyle rezalet yaşamadım ben. üstelik dört fatura ödenmediğinde kesiyorlardı onlar. ama onlarda da hizmet kalitesi tırt.

çıldırıyorum amk!

edit: otomatik ödeme talimatını turkcell superonline internet sitesinden vermiştim. sonra iptal edip müşteri hizmetlerinden verdim. sonra defalarca tekrarlandı bu işlem ama sonuç aynı. internet üzerinden aynı kartla manuel ödeme yapılabiliyor. kartım alışverişe açık. bankayla görüşüldü ve bir sorun olmadığı anlaşıldı.

edit 2: bir arkadaşı da bugün şu şekilde mağdur etmişler (başlık benden önce açılmış ben yeni gördüm):
    (bkz: 6 aralık 2017 turkcell superonline ahlaksızlığı)
  • kredi kartını ne sistemine tanıtıldığı anlaşılamayan kanımc skandal d olmayan durum. otomatik ödeme talimatını bankanızın internet şubesinden verip sorunu çözeceksiniz ha ödenmezse bankanın sorunu o da.