şükela:  tümü | bugün
  • ey ekşi sözlük yazarları ve çaylakları gün bu günmüş. rezalet başlığı açacağımı hiç düşünmezdim. en kısa şekilde anlatacam.

2017 mart ayında araç alıp ptt den hgs edinmiştim. osmaniye şırnak arası gidiş gelişte sürekli pttye git para yatır işi canımı sıkmış olacak ki 2019 kasım ayının 30'unda ptt etiketini iptal ettirip, iş bankasından etiket alıp kredi kartına otomatik ödemeye bağlattım. bağlatmaz olaydım, ben sadece osmaniye-şanlıurfa arasında 2 ayda bir otoban kullanan birisiyim. iş bankasına geçmemle birlikte karayolları 3 aydır izmitte birisinin otoyol kullanım ücretleride bana yansıtmaya başlamış.

işcepte geçişlerimi kontrol etmemle farkettim ve hemen karayollarını aradım, dedim durum böyle böyle, karşımdaki kişi sistem yok diyor. iş bankasını aradım karayolları ile görüşceksiniz. geri karayollarını arıyorum diyor güncelleme var sistem yok.

yahu arkadaş giden 50 lira sorun değil parayı almasamda olur bundan sonra elalemin geçişini bana ödetmeyin, efendim sistem yok sistem gelince dosya açtırmanız lazım kontrol edilecek. akşam akşam kafayı yedirdiler bana. şikayetvar sitesin baktım kıyamet gibi şikayet var bununla ilgili, piyangonun size ne zaman vuracağı hiç belli değil yeter ki arabanız olsun.

not : ptt hgs kullanırken hiç yaşamadığım olay, ptt yi kapatıp işbankasına geçince cezalandırma mı yapıyorlar bunuda merak ediyorum. benzeri olay yaşayan var mı ptt iptal edip bankaya geçince sıkıntı yaşayan oldu mu ?
  • açılan dosyadan sonra geçişlerin devam ettiği ve 2. bi dosya daha oluşturmam. bu sefer geçişleri başka bir plaka yapıyor. tek çaremin plaka değiştirmem olduğunu söylüyorlar. cimerden ulaştırma bakanlığına şikayet yazdım bakalım ne çıkacak.
  • böyle olaylara alıştık artık. yani yarın karayollarında çalışan bir memur çıkıp bu tezgahı ben kurdum. onun arabası çok lüks diğerinin ki eskiydi. ben bu kurumun robin hood'uyum dese kimse şaşırmaz herhalde.

arkadaş için üzüldüm, bir mağduriyet var. umarım en yakın zamanda çözülür.

puanım 6/10