• hayatta en son muhattap olacağım bankanın insanı bıktıran numarası. gece demiyor, gündüz demiyor arıyor adamlar. bir an kendimden şüphe ettim adamlar alacaklı gibi arayınca.

ve o kadar kısa süre çaldırıp kapatıyorlar ki çemkirmek için açacağım ama yetişemiyorum. zulmümden kurtulamayacaksınız sevgili finansbank çalışanları.
  • biraz önce de beni arayıp 2 saniye müzik dinletip kapatan sapık banka numarası.
  • beni arayıp size bir teklifimiz var diyip bilgilerinizi kontrol ediyorum dedi.
    bilgilerinizi kontrol ettim size uygun bir teklifimiz yok diyip mersis numarası ıvır zıvır söyleyip kapattı.

çelişkilerle dolu bir banka.
  • cep telefonundan açmayınca anında ev telefonuna dadanan numara. sabahtan beri telefon sapığı gibi çaldırıyor.
  • cep telefonumu günde 10 defa arayan numara. abartmıyorum 10 defa. sapık gibi hiç durmadan arıyorlar günlerdir.
  • meşgul verdikten hemen sonra bir daha arayan finansbank numarası. yüzsüzlük her türlü sisteminize işlemiş.
  • gün boyu beni taciz eden telefon numarası.

şimdi araştırdım google'dan ve ekşi sözlük'ten, finansbank'a ait olduğunu öğrendim. artık açmam bu numarayı.
  • az önce arayan telefon numarası. sırasıyla yaşananları anlatıyorum;

* telefon çaldı, açtım
    - alo?!
    * dııırt, sanki ben arıyormuşum gibi iki defa çaldı, karşı taraf açtı
    - alo?! buyrun!
    + sesimi alabiliyor musunuz?
    - evet, buyrun!
    + sesimi alabiliyor musunuz?
    - alıyorum! buyrun!
    + sesimi alamadığınız için konuşmayı sonlandırmak durumundayım...
    * çat, kapandı

sanırım bir çeşit sosyal deney.
  • her gün herhangi bir zaman diliminde (sabah-öğle-akşam) bir kere arayıp açtığınızda sessizlikle karşılandığınız banka kisvesi altında telefon sapıklığı yapan bankanın iletişim numarası.

galiba biz böyle durduk yere insanları arayıp sapıklık yapamayız, bir banka kuralım, sabah akşam arayalım demiş olmalılar.

edit: iletişime geçtiler. kurumsal bir hesapları varmış burada, bilmiyordum.

büdüt: aradılar. artık sadece mail ve sms yoluyla irtibata geçeceklerini söylediler. bunu arayarak yapmaları ironik gibi görünse de yine de ilgilendi çalışan arkadaşlar. onlara kolaylıklar dilerim. bankaları sevmemeye devam.
  • az önce telefonuma gelen "yapmis oldugunuz bilgi guncellemesi islemine istinaden 54***9178 nolu cep telefonunuz sistemimize y* t** adina kaydedilmistir. degisiklik sizin tarafinizdan yapilmadiysa hemen 0850 222 0900 'u arayiniz. b002" içerikli sms'te hemen aramamın gerektiği söylenen numara.
hesabın var mı? giriş yap