şükela:  tümü | bugün
  • şu sıralar ziraat bankası tarafından kullanılan numara. açtığınızda bir abla (eğer daha önce ziraat bankasında bir şekilde hesap açmışsanız ya da aktif hesabınız varsa) size internet şubesi kullanmanın faydalarından ve ziraat internet şubesini nasıl kullanacağınızdan bahsediyor. konuşmanın sonunda da ziraat bankasından yapacağınız işleri internet üzerinden yapmanın faydalarını anlayıp anlamadığınızı soruyor. cevap olumluysa çok mutlu olup teşekkür edip telefonu kapatıyor. o an müsaitseniz 2-3 dakikanızı ayırıp insanların işlerini yapmalarına yardımcı olabilirsiniz, sonuçta size kredi kartı ya da bireysel emeklilik kakalamaya çalışmıyorlar.

kişisel görüşüm ise, internet şubesi kullanımını özendirmek için böyle bir yöntem bulan geri zekalıyı ipte sallandırmak yönünde. bu ne lan?? insanları arıyorsunuz 0850'li numaradan, %80 zaten açmıyor, açan da dinlemiyor suratlarına kapatıyor falan. hadi dinlediler, ee olay ne? "efendim internet şubesi kullanmak şöyle iyi böyle güzel, kullanın yani" iyi tamam kullanalım, zaten birisi arayıp anlatana kadar internet şubesinin ne boka yaradığını bilmiyorduk. ulan o kadar revize oldunuz, değiştiniz, mantık hala ebem zamanındaki devlet bankası mantığı. lan bi bakın diğer bankalar internet şubesi kullanımı için neler yapıyorlar, nasıl yatırımlara giriyorlar.

kafa bu kadar işte a.k. salaklarında. dünyanın parasını böyle bir tanıtıma çarçur et.

edit: bu tür call center numaralarının kiralanabildiğini, geçici şekilde kullanılabildiğini duyduğum için direkt ziraat bankası müşteri hizmetleri numarası olarak tanımlamadım.
  • beni sürekli arayan ancak ses vermeyen numara. ben de telefon sapığım oldu diye seviniyorsum meğer herkes aranıyormuş.
  • ziraat bankası müşteri numarası olmasına rağmen dolar kuru çıktığında atlast jet müşteri hizmetleri numarasına dönmüştür.

edit: fazladan 2 yazmadım, mesaj atıp durmayın. yüz kere kontrol ettirdiniz. *
  • az önce yüzüme telefon kapatılan numara.

sabah aradıklarında karşıdan ses gelmeyince kapatmıştım. bu sırada araştırdım neyin numarasıymış diye. ziraat bankası ve dolandırıcı şeklinde iki farklı yorum vardı yorumlarda. az önce tekrar aradıklarında bu kez karşıdan ses geldi. digiturk kampanyası olduğunu ve bilgi vermek istediklerini söyledi bir hanım. ben de bu tarz aramaları sevmediğim için kullanmıyor olmama rağmen çok uygun fiyatlı bir aboneliğimin olduğunu söyledim.

cümlem bittiği an kadın yüzüme kapattı lan telefonu :/
  • ziraat bankası’nın müşteri hizmetleri numarası. sabahın 9 ‘unda beni digiturk üyesi yapmak için aradılar.

yahu siz nasıl bir gerizekalısınız, bu saatte niye arıyorsunuz dedim. zaten hastayım sabahladım uyuyamadım.

ölene dek digiturk üyesi olmamamı garantilediniz. allah belanızı versin uykum kaçtı.
  • sahte ziraat bankası numarası. az önce büyük ihtimalle dolandırıcılık amaçlı arayıp kişisel bilgilerimi istediler direkt.

vermeyince şubeniz ile temasa geçin diye kapadılar hemen. aman dikkat.

hakkında bu kadar şikayet olmasına rağmen hala işliyor olması da ne muazzam bir olay ülke için. adalet bitmiş.