şükela:  tümü | bugün
  • maksimum asistanlık ve sağlık hizmetleri nden aradığını, geçen yıl sağlık sigortası yaptırdığımı iptal etmek istersem 350 tl devam etmek istersem 500 tl ödemem gerektiğini söyleyen dolandırıcının telefon numarası.

çok sayıda insanı defalarca aramışlar dikkat etmek gerek. sikayetler burada.
  • hadi devam ettirmeyi anladık da iptal edince neden para ödüyoz hihi
  • devam etmek daha mantıklı gibi geldi hihi
  • zararın neresinden dönersen kar deyip iptal etmeli hihi
  • okumadim ki hihi
  • sözlüğün en güzel başlığı burası olmuş hihi
  • memlekette ve sözlükte herkes ciddi ciddi konuşuyorken bu başlık çok keyifli geldi şimdi. seri hihi'liyoruz, hihi
    (bkz: hihi'ni verdim piç)
  • dolandırıcılığın da bir raconu var. birinin malına veya parasına madem göz diktin, anlatacağın o boktan hikaye biraz gerçekçi olsun. aylar önce bir banka ile bir gerilim yaşadım. ödeme güçlüğü çektim bir kredi borcu için bankadan bir nevi yeniden yapılandırma talep ettim. normalde maaş hesabınızın olduğu her banka size sayısız alternatif sunar. bizim banka anlaşmaya yanaşmadı ve sonra ne mi oldu. konu yargıya taşındı. bankanın son derece kibar bir bayan avukatı ben ve ailem hatta en yakınımda olan iş arkadaşlarıma ulaşıp tehditler savurup durdu. ezber yaptığı cümleyi az çok şöyle hatırlayabiliyorum sayın sözlük.

"beyefendi lütfen kredi borcunu kapatsın, yoksa olaya mafya müdahil olur"

insanlar panik halinde öde yoksa seni yakacaklar diye nasihatte bulundular. ödedim mi hayır, ulan zaten söylüyorum bu vade ve ödeme koşulları ile bu borç geri ödenemez diye.

sonuç, banka 1 yıl sonra maaşıma icra koymayı akıl etti. 4/1 oranında yasal bir kesinti. hani mafya falan vardı ya işin ucunda, çok da fifi.

(bkz: hihihi)

edit: kredi borçlarını yeniden yapılandırma konusunda zorluk çıkartan ve müşterisini mağdur eden 2 banka tanıyorum. durumu bddk'ya bildirdim cevabını bekliyorum.
  • arada hihi'lemek için çok güzel bir başlık.
  • (bkz: çok da hihi)