• günlerdir bıkmadan usanmadan arıyor*ve açmıyordum. bugün tekrar aradığını görünce cevapladığımda daha ucuza internet kullanmam için bir şeyler söylemeye çalışırken sözünü kesip "günlerdir arıyorsunuz açmıyorum, görüşmek istemiyorum, bundan sonra beni rahatsız etmeyin" dediğimde "o zaman internete çok para ödemeye devam et" diyen bir adet hadsiz, komik ve geribeyinli kadınla konuşmanıza sebep olacak telefon numarasıdır.

bütün paramı hırsızlar çaldı zaten, dolandırıcıysanız benimle vakit kaybetmeyin şeycim.
  • türkiye internet servisi gibi bir firmadan aradıklarını söyleyip, internet paketinizi değiştireceğiz daha düşük fatura ödeyeceksiniz gibisinden bir şeyler anlatıp, bilgilerinizi çalmaya çalışan dolandırıcıların kullandığı telefon numarası.
  • telefonda beni bu numaradan arayan şahıs türkiye internet servisi gibi bir firmadan aradığını söyledi ve "size paketleri anlatalım" dedi. ben de "anlat anacığım" dedim.

işin garibi arayan arkadaş tc kimlik numaranız 123 ile başlayıp 564 ile bitiyor dedi. sanırım bu bilgiye kısıtlı olarak zaten bir şekilde ulaşabiliyor. ismimi ve adresimi de doğru olarak söyledi. ben de onaylamadan yüzüne kapattım.

daha sonraki süreçte de kredi kartı ve tc kimlik numarasının tamamını istiyorlarmış ilgili şüpheleri numara sitelerinde okduğum üzere.

özetle herifler dolandırıcı. dikkat edin.
hesabın var mı? giriş yap