şükela:  tümü | bugün
  • son günlerin tacizci numarası. günde 18 kere aradılar açıyorsun ses yok. engelleyin geçin.
  • bugün de bana musallat olan numara.

-alo
    -(sessizlik)
  • bir haftadır bana 08507110253 numaradan musallat olan firma ya da oluşum.

dayanamayıp telefonu açtığımda, turkcell superonline'dan aradıklarını, taahhütümün x tarihinde sona erdiğini *, bana kampanyalarından bahsetmek istediğini söyledi. ben de kampanyayı dinledim ve gayet cazip geldi ancak o an kabul etmedim, daha sonra aramalarını rica ettim. eşimle durumu istişare ederken işkillendik ve superonline'dan konuyla ilgili teyit almak istedim*. fakat böyle bir numaraları ve kampanyaları bulunmadığını söylediler. ben de bunun üzerine numarayı engelledim. akşam yine belirttikleri saatte bu sefer 08507110260 numaralı hattan aradılar ve yine açtım telefonu ve bana kararımın ne olduğunu sordular. ben de superonline'la görüştüğümü böyle bir numaraları ve kampanyaları olmadığını öğrendiğimi söyledim ve nereden aradıklarını sordum. bana verdiği cevap, teknik çağrıyı aradığımı genel müdürlüğü*arayıp kampanya bölümüne sormam durumunda teyit edecekleri oldu. bunun üzerine tekrar çağrı merkezini aradım ve yine böyle bir numara ve kampanya bilgisi olmadığını öğrenmem üzerine bu numarayı da engelledim.
    bu görüşmeler üzerine kafamda deli sorular oldu.
    - bu adamlar kampanya bitiş süremi nereden öğreniyorlar?
    - böyle bir kampanyayı kabul etmem durumunda olaylar nasıl gelişecekti?
    - bu kadar kurumsal firma ismini fütursuzca nasıl kullanabiliyorlar? bu kurumların hukuk birimleri olaya nasıl müdahale etmiyor?

v.b.şekilde uzatılacak sorular silsilesine gark ettiler beni.

başlığı, herkesin yararlanabileceği bir şekilde nasıl açabilirdim bilemedim ama umarım bu yazdıklarım da bu durumla karşılaşanlar için referans olur.