şükela:  tümü | bugün
  • üç malum siteninde keriz silkelemek için uydurduğu kampanya süreci. uçuk fiyatlar üzerine yapılan sözde muhteşem indirimlerle insanlarla çaktırmadan dalga geçilmiş.geçen yıla göre özellikle montlarda %200 zam yapılmış ve yapılan kıytırık %50'lik indirimlerle gözümüze ponçik gözükmeye çalışıyorlar.hadi oradan.
  • meraktan şöyle bir bakıyım dedim nelerde önce bindirip sonra indirmiş gibi yapmışlar diye yok arkadaş sabahın köründe çökertmişler siteyi giremiyoruz bile.
  • %50 bindirilmiş fiyatın üzerinden %30 indirme günleri
  • (bkz: ya ne olacağıdı)?

türk işi black friday böyle olur yiğidolar.

hangi avm'ye gitsen zaten her yerde uber, süper, en son fırsat indirimler devam ediyor. ayak üstü keriz silkeleme operasyonu işte bunlar hep.

ihtiyacınız olan şeyleri indirim, kampanya vs kollamadan alınız ve ardınıza bakmayınız.
    ihtiyacınız olmayan şeyleri ise en über, süper, mega indirim, kampanya, 3 alana 8 bedava olsa bile almayınız.
    ben öyle yapıyorum artık, kafam rahat. zaten 10 yıl kıyafet ve ayakkabı almasam yetecek ıvır zıvır birikmiş evde.

biz bu oyunlara kandığımız sürece daha çok geçirirler bize.
  • halkımızın kıyaslama ve mukayese yeteneğinin olmaması sebebiyle, her indirimi gerçekten indirim sanmasını sağlayan kampanyadır.

2-3 ya önceki fiyatlar ile kıyaslama yapsalar, indirimli fiyatların bile daha yüksek olacağını görecekler.

kıyaslama ve mukayese yeteneğinden bahsetmişken; zaten olsaydı ülkemiz bu duruma düşmezdi.
  • gün kalmamış gibi mevzuyu 10 kasım'a denk getirmek nedir?

10 kasım'ı sadece bir yas günü olarak değil, milli birliği sağlayan değerlerden biri olarak da görmek lazım. tamam, illa ki bütün gün yas tutun, ağlayın, kimseye faydası olmayan törenler yapın diyen yok ama gündemi indirime dönüştürmek nedir lan?

bugün bir sitede görürsün, iki sitede görürsün, önemsemezsin. on yıl sonra bir bakmışsınız 10 kasım'da konuştuğunuz tek şey alışveriş olmuş.

milli birliği sağlayan değerleri karşı devrimle yıkamadılar. her milli bayramda hastalanmalar, başka gün yokmuş gibi arap kralını tam da 10 kasım'da ayağına giderek ağırlamalar, 23 nisan'ın yerine geçirmeye çalıştıkları türkçe olimpiyatı hep ters tepti, muhalefeti biledi.

şimdi direkt kapitalizmle yıkmayı deniyorlar.
  • kaç gündür flo denen firmada 99 lira olan bu ayakkabı bugün itibariyle 9-10-11 kasım palavrasıyla 114,99 tl'ye güncellenmiş. bu ayakkabıyı şu an kupon indirimiyle yine 99 liraya alıyorsunuz. 9-10-11 kasım diye fiyatları kupon miktarı kadar arttırmışlar.
  • kısmen haklı olmakla birlikte türk tüketicisini fazla hafife alan isyandır.

donanımhaber ölücülerini alman falan sanıyor herhalde bu arkadaşlar.

indirim olayına gelirsek:

geçen sene kara cuma'da avm'lerdeki saat mağazalarında 500-700 türk lirası, normal bir günde üç büyük alışveriş sitesinde en uygun 390 liraya satılan fossil saati 245 liraya aldık.

yaklaşık 150 lira daha ucuza aldım mı ben bu saati? aldım.

demem o ki basit bir karşılaştırmayı beceren her tüketici yine kazanç sağlayacaktır.
  • standart bir turkiye sorunu. firmalar indirim kampanyasi yapmiyor veya yapamiyor. cunku fiyatlari gercekten indirmiyorlar. yani bu konuda da turkiye yurtdisindan geride. turkiye'ye bok atiyor gibi olmayalim ama gercek de bu. tuttugunu sikme kulturu fazlasiyla yaygin.
  • %70 zamlanan ürünlerde %30 indirim var diye reklam yapılmasıdır.
    bir savurgan olarak diyorum ki; paranızı indirim muhabbetine piç etmeyin. fazladan 100 liran varsa git dolar al. sıcak paranız solusun dursun hesabınızda. önümüz karanlık.