• wikipedia'ya girilmesini sağlayan bir site.
    fakat ticari amaç güdülüyor
  • bizim kurumun s,tes,nden sifirwikipedia.com sitesine girdiğimda aşağıdaki uyarıyı verdi. yani giremedim.

site çalışmıyor
    şu anda ulaşmak istediğiniz web sayfası çalışmadığından dolayı sayfaya bağlanamıyorsunuz.
    herhangi bir engelleme söz konusu değildir.

web adresi:
    company acceptable use policy
    this is an optional acceptable use disclaimer that appears on every page. you may change the wording or remove this section entirely in index.html.
    yardim icin, lütfen" talep yönetim sisteminden "çağrı açınız.
  • bende niye işe yaramıyor anlayamadım. herkes giriyor burdan bi ben mi giremiyorum. birisi linkini atarsa sevinirim.
  • çok kullandığım sitedir. birileri tarafından fark edilmemesini temenni ediyorum
  • imgur için de alternatifini beklediğim.
  • (bkz: 0wikipedia.org)
    sikinti yasamakta. ayni trick "go" ile de yapilabiliyor, arayuz biraz farkli.

gowikipedia.org
  • açtığımda şu duyuruyla karşılaştığım site.

https://eksiup.com/a8c16a458726

allah belanızı versin.

alternatif linkler de yakın zamanda kapatılır. vpn'leri de kapattılar zaten canımız çıkıyor vpn bulana kadar. kahrettim yine amk ülkesine nasıl yasak olabilir vikipedi aklım almıyor ya
  • kapatılma kararının ardından wikizero'nun sunduğu alternatif erişim adresleri şöyle:

00wikipedia.org
    1wikipedia.org
    2wikipedia.org
    zwikipedia.org
  • kullanisli site
  • geçen yıl wikpedia'nın tüm ingilizce sayfalarını donwload ederken "başına 0 koyarak giriyoruz, ne pimpirikli insansın" diyerek gelir modelini bilmediğim bir aracı site kullanmayı tavsiye eden ve dahası yaşadığı ülkenin yaygınlaştığı anda o vekil sunucuyu da kapatacağını düşünmeyen insanların o zamanlar düşünmedikleri kapanma ihtimali ile yüz yüze kalan site.

kendisi üzerinden o kadar veri akışı gerçekleşen bir sitenin nasıl ayakta durduğu benim için önemli (mesela açıkça deseler ki "biz o sürede işlemcinin yüzde şu kadarı ile coin mine ediyoruz", benim açımdan sorun değil) ama vaktinde ktunnel üzerinden youtube'a erişmekte beis görmeyenler de dahil olmak üzere dileyen yeni alternatifi olarak farklı sayılara yönelerek btk ile bir köşe kapmaca oynayabilirken dileyen de wikipedia'nın kendi sitesinde bulunan ve (ingilizce sürümü) tamamlandığında güncel hali 80 gb civarında yer tutan torrent dosyasını indirebilir (türkçe versiyonu 6-7 gb bir şeydir muhtemelen).

ayrıca o torrent dosyası ile indirdiğiniz veriyi offline bir wikipedia okuyucusu (ben açık kaynak kodlu kiwix kullanıyorum (bkz: #67803522)) ile açabilir ve wikipedia'ya bilgisayarınızdan istediğiniz şekilde ulaşabilirsiniz.

ps. ayrıca kiwix'i başlat menüsüne ya da ubuntu için dock'a sabitlerseniz elinizin altında her daim bir wikipedia bookmark'ı olur.
hesabın var mı? giriş yap