68 entry daha
  • efes biralarini artik +1 diyerek pazarliyor. yani arti 1 dinledirilmis bira.
    dunyada 2 cesit bira uretme sistemi var. duyduguma gore efes; bu uretim teknigiyle 3. uretim teknigi olarak kayitlara gecmis, patent basvurusunda bulunmuslar hatta. gurur verici bir durum, turk markasi olarak.

mayali ickiler dinledikce guzel olur, ornegin sarap, viski, bira vb.

efes pilsen de biralarini ekstra kazanlarda 2 kat fazla dinlendiriyormus, ayrica arpa kullaniminda da degisiklige gitmisler.

fabrika sayisi fazla oldugu icin biralari dinlendirmede sorun yasayacaklarini sanmiyorum.

cunku tek fabrikadan uretim yapmis olsalardi; talebi karsilamak icin beklemeden hizlica ve ekstra maddeler katarak bira olusumunu tamamlayacaklardi.

tadina gelecek olursak, biralardaki malt tadi daha cok hissedilir olmus ve icimi kolay olmus.

ozellikle efes malt degisen sisesiyle de benim favorim. cok net guzel bira olmus.

+1 dinledirilmis biralara devam.
  • aklıma direkt konserleri getiren mütemmim cüz...

"-dostum selamlar. akşamki konsere +1 attırsana kardeşin için..."
    "-ne demek babacım?.. akreditasyon tamam, ona göre girersiniz. iyi dinlemeler..."

kurmayı en çok istediğim soru kalıbı budur: "dostum, +1 şansımız var mıdır mümkünse?.."

ananı sikeyim çin! ananı avranı sikeyim! amına koyduğumun yecüc mecücleri...
8 entry daha
hesabın var mı? giriş yap