1092 entry daha
  • fiyatlar göz önünde bulundurulduğunda mantıklı olan harekettir. eminim bunu alan insanlar da hız rekoru kırmaya çalışmıyorlar. uzun bir süre 1.0 100 beygir bir araç kullandım. kanımca en büyük etkisi klimada, yakıt tüketiminde, yüksek hızda ve yüksek hızda çıkılan yokuşlarda oluyor, ki bunları da tahmin ediyordum.

uzun yolda bazı durumlarda 120 civarında 4. vitese düşürmek zorunda kalabiliyordum. ancak bu da çok büyük bir sorun değil bence. arabaya vereceğim puanı 10 üzerinden sadece 0.2 puan indirirdi.

klima konusu da yukarıdakiyle aynı, küçük bir eksiklik benim için.

yakıt tüketimi çok farkediyordu ama. diğer benzinli araçlarda bu kadar fark var mıdır bilmiyorum ama ben şehirler arası aynı yolu 1.5 depoyla basarak, 0.5 depoyla sakince gittiğimi biliyorum. sanırım motorun yakıt içme eşliği boyutundan dolayı aşağıda.
  • bu arabalar halkı ağır vergiler altında ezilen 3. dünya ülkeleri için üretilmez. avrupa ülkelerinde de gayet satılırlar. hatta bazen, distribütörlerin "bunu kimse almaz türkiye'de" diyerek getirmediği otomobillerin almanya'da satıldığını görebilirsiniz.

olay gelişmiş ülke, gelişmemiş ülke meselesi değil. bunu şu entrymde anlattım. güçsüz otomobil seçeneği her zaman var oldu ve her zaman var olmaya devam edecek.

türkiye pazarı amerika ve kanada ile kıyaslanamaz. çünkü bu iki ülkenin otomobil tercihleri, "güçsüz araba" anlayışları dünya'nın geri kalanından çok farklıdır. bunun en güzel örneği nd mazda mx-5. iki motor seçeneği var bu aracın 1.5 ve 2.0. peki japonlar ilk başta bu otomobili hangi motoru dikkate alarak tasarlamış: 2.0 değil, yanıldız. mazda mühendislerinin önceliği 1.5 motor olmuş. ancak daha sonra amerika pazarına bu motor az geleceği düşünülerek 2.0'ı da çıkarmışlar. (kaynak savagegeese'in mazda mx-5 belgeseli.) yani kanada'da bu motor yok türkiye'de var çünkü bu motor gelişmemiş ülkeler için üretilmiş diye bir şey yok. ona bakarsanız 0.6 motor da bizde yok ama japonya'da var. biz japonya'dan daha mı iyi durumdayız?

son olarak da şunu yazayım: 1.0 motor araba almak muhalif bir eylemdir, çünkü en az vergiyi ödersiniz.
  • onu alacaginiza bunu alin.

artilari:
    - yokusta ceker
    - yagmurdan, kardan, ucan kusun bokundan korur
    - hanimi yanina alirsin
    - oglan okulda babamin motoru var diye hava atar
    - ortamlarda kizlara cevreciyim ben ayagi cekip duyar kasarsin
    - dusuk vergiden yararlanirsin
    - kaskodan yirtarsin
    - kalan parani altina yatirir, seneye hanima da aynisindan alirsin
  • yakın zamanda gerçekleştirdiğim eylem.

valla çok memnunum gençlik, yani ben öyle çok anlamam ama otomatik ve yüksek olarak alabileceğim en uygun arabaydı. uzun yolda da şehir içinde de kullandım. rampa bilmem ne. iyi yani.

param yetse at alırdım o ayrı.

(bkz: ford ecosport)
  • paramiz olsa da alsak amk sanki kendisi range rovere falan biniyo da 1.0 motoru begenmiyo dalyarak. haddinizi bilin lan 1.0 tsi motor koppek gibi gider sizin 98 model 1.6 atmosferiklerinizi var ya ters yatirip... neyse amk gece gece sacma sapan artislik yapmayin sanirsin ingiltere prensi aq

tanim: iyi giden az yakan dusuk emisyon degerleri ile avrupa gibi gelismis bolgelerde tutulan bir motordur.
  • v8 5 bin motorlu mustangımın tek teker gücüne bile denk gelmeyen motor gücü
  • 2014 ford ecosport sahibinden tavsiyeler;

1.0 ecoboost, benzin, manuel 5 ileri vites.

işyerim 8 km haftada 5 gün git-gel ve geziyorum ayda 2 kere tam yakıt alıyorum.

arac cok sessiz, yol tutusu muhtesem.

ama uzun yol- otoban sürücüleri icin tavsiye etmem cünkü arac 3 silindir. kasaya göre oldukca hafif ve 3 silindirli arabaların ömrü 150-200 bin km arası. uzun yolda yazık olur.

sehir ve aile için muhtesem bir arac tavsiye ederim
  • önemli olan tork. yaris 1.0 motorlu bir modeline binmiştim. şehiriçi müthiş arabaydı.
  • (bkz: geleneksel 1.0 motor gömme şenlikleri)

olm herkes sizin gibi ayda 5000$ kazanmıyor. adamın parası buna yetiyor ve aldığı ile de mutlu olmak istiyordur. iki dakika insan olun da sevgi, saygı gösterin insanlara.

ayrıca zarar etmeyeceğimi bilsem, turbo olanlarına bugün benim de geçeceğim motor çeşididir.

not: 1.6 corolla atmosferikspor
  • 1.0 ve daha küçük motorlu araçlar insanı arabadan soğutan ve daha uygun olduğu düşünülen aksine daha maliyetli arabalardır en ufak yokuşta klima kapattıran aynı zamanda iki kişiden fazla binilince eşek niyetine kullanılan arabalardır bu tip motorlu araçlar çıkmaya devam ettikçe ikinci ele olan rağbet hiçbir zaman azalmayacak ve artmaya devam edecek bence
1031 entry daha
hesabın var mı? giriş yap