• yeterli miktarda havuc veya kuru incirden de elde edilebilir. (bkz: for that matter)
  • o gucteki elektrik akimini tasimasi icin yarim metre yaricapli bir kablo gerekir sanirim. ama ben olsam yine de guvenmem o kabloya.
  • yeterli miktarda plutonyumdan veya yıldırımdan elde edilebilir.
  • atari'yi televizyona bağlayınca anneme göre giden elektrik şeysi. "anne" diyorum "atari bağlayınca değişen bişey yok". ama anlamaz ki! ona göre atari dünyanın en büyük elektrik yiyen aleti.

"kapat hemen. bak nasıl da ısınmış. cayır cayır. televizyonun da ömrünü götürüyor bu" - 1986
  • 1.210.000 kilowatt eder. bu geçen ay evde harcadığım 450 kw dikkate alınırsa evimin 2688 aylık (224 yıllık) ihtiyacını karşılayacak ve bana şimdiki rakamlarla 283.140 tl tasarruf ettirecek elektrik miktarıdır. şimdi neden soğuk füzyon için araştırmaların hep kıyıda köşede kaldığını ve neden sabancı gibi büyük grupların gıda gibi kıytırık sektörlerden çıkıp enerji işine girdiğini anladınız mı? (her konuyu komplo teorisine bağlamak-bkz yok)
  • enerji değil güç miktarıdır. sözlükte de filmde olduğu gibi kafalar oldukça karışık.

(bkz: joule)(bkz: watt)
  • akım kapasitörü olmazsa işe yaramayan enerji miktarıdır.
    (bkz: back to the future)
  • "sözlük bana karı bul lan allahsız" diye düşünürken attığım nara.
    not: tüm teknik bilgileri haizim... selam ederim.
  • yıldırım+saat kulesi+paratoner+ters y şeklinde bir aparata sahip spor otomobille harikalar yaratabilen enerji miktarıdır.
  • ortalama bir yıldırımdaki toplam enerjinin 1-2 terawatt mertebelerinde olduğu kabul edildiği düşünülürse bu toplam enerjinin ~800 de biri ile ~1600 de biri gibi bir güce karşılık gelir ama yine de o yıldırımın geçtiği hava yolu boyunca çevresindeki havayı ani olarak yaklaşık 20000 c derece ısıttığı (güneşin yüzey sıcaklığının 5500 c oldugunu da gözönünde bulundurarak) düşünülürse kalan bakiye babından kabul edilebilir bir rakamdır.
    kabul edilemesi zor olan kısım yıldırım tam istenilen yere düşse de o kadar enerjiyi o kablolar taşır mı kısmıdır ama bence taşır bence hepsi olur daha da fazla kurcalayan toptur back to the future candır.
hesabın var mı? giriş yap