• mehmet yavuz bu işin üstesinden gelir babası moralinizi yüksek tutun.

edit: başlık başa kalmış
  • ya babasının doktor arkadaşı olmadığı için bir sene sonraya mr randevusu verilenler?
  • çok geçmiş olsun, ameliyat başarılı geçmiş, çok sevindirici.

bu tür vakalarda daha önce de hep söylenen, empati kurup söylediğimiz yukarıda defalarca yazılmış her şeyi bugün ben de söyledim sayın. ben başka bir meseleye dikkat çekmek zorunda "hissederek" yazıcam.

alıntı: "normalde bize 1 yıl sonraya mr randevusu veriyorlardı. o konuya hiç girmeyeceğim. eğer mr öne çekilmemiş olsaydı, başımıza neler gelirdi az çok tahmin edersiniz. biz 5 eylül’de hastaneye gittik, 13 eylül’de ameliyat olduk. allah’ın takdiri ile buna vesile olan kişi canım kardeşim orkun’dur."

1 yıl sonraya mr randevusu, ben o konuya gireceğim.

orkun ne yazık ki benim kardeşim/arkadaşım değil, ben ekmeğimi biskuvimi orkun 'la paylaşmadım, orkun 'un bana vefa borcu yok, orkun benim çocuğum için kendi çocuğu kadar empati beslemiyor, ben orkunu tanımıyorum.

ayrıca bu baba ile veya orkun ile aynı allah 'a inanmıyorum, islamdaki insanın yaradılış efsanesinin gerçek olmadığını biliyorum. allah 'ın hastalığın teşhisi ve başarı sonucunda etkisi olmadığını bilerek, inancı, inanç kavramını, olumlu düşünceyi ve düşünce ile şekillenen olumlu geleceği insan zihninin yarattığını bilerek soruyorum:

soru1: sağlık sistemi neden 1 sene sonraya mr randevusu, yani en erken 1 sene sonra "teknolojiye erişim hakkı" veriyor?

soru2: benim orkun diye bir arkadaşım olmadan da bu ülkede bebek yapabilmem ve sağlıklı büyütme güvenini kendimde bulmam mümkün olmayacak mı?

not: orkun bey/hanım bu sorular için örnek teşkil etmesi sebebiyle ismen kullanılmıştır, yarattıkları başarılardan, özverilerinden ötürü tebrik, teşekkür, minnet duyuyoruz tüm toplum adına.
  • her türlü desteğe ihtiyaç duyabilir. hiç bir şey yapamasak bile en azından moral destek verelim. kendini yalnız hisettirmeyelim. acil şifalar... allah sabır güç kuvvet versin.
  • çok geçmiş olsun.
    umarım evladınız bir an önce sağlığına kavuşur ve diğer çocuklar gibi hayatına devam eder.
    ancak ne yazık ki bu ülkede herkesin nüfuzu, normal şartlarda bir sene sonraya verilen mr randevusunu öne çekmeye yetmiyor.
    bakkal hasan'ın, çiftçi mehmet efendinin ne bir doktor arkadaşı var ne de mr randevusunu ertesi güne alacak kadar taşağı...
    bakkal hasan veya çiftçi mehmet'in dahil olduğu gruba ben de dahilim, ülkedeki sıradan insanların büyük çoğunluğu da dahil.
    onların çocukları ölüp gidiyor, siz hakikaten çok şanslıymışsınız.
    hatt şanstan çok daha fazlasına sahipziniz.
  • cok gecmis olsun, acil sifalar diliyorum yavrucaga.

edit: özel sağlık sigortası ve özel hastane kötü gibi bir algı var yazıda. 6 senedir bu işin içinde olan biri olarak buna karşı çıkıyorum. her ozel hastane iyi değil, her doktor iyi değil burası doğru. bu noktada bilinçli bir hasta olup iyi doktoru bulmak bizim görevimiz. ancak özel saglik yaptirsaydik işler daha kotu olacak demek çok sığ bir düşünce. zira o saglik sigortası kanser olan musterisinin her yil 200-300 bin masrafini oduyor. umarım böyle bir maliyete girmenize gerek kalmaz.
  • okudukça aynı stresli dönemlere geri döndüm. kızım elif 3 anjiyo 2 açık kalp ameliyatı geçirdi. tüm bunları 4 yaşından önce tamamladı.
    onun göğsünü açık görmek, geçmeyecek dikiş izlerine bakmak, ameliyat öncesi son defaymış gibi sarılmak ve öpmek, ameliyat sonrası ve yoğun bakımda her yerinde kablolar görmek. tüm duyguları çok yakından biliyorum ve tanıyorum.
    allah kimseyi evladıyla sınamasın, çok zor bir durum.

bebekler mucizelere açık varlıklar, ben buna inanıyorum. inanıyorum ki pehlivan bu sürecide atlatacaktır. kolay olmasını gönülden diliyorum.

benim mental olarak tek yapabildiğim tam anlamıyla teslim olmak oldu. hepimizin evladı emanettir ve emanetin sahibi bellidir. emanetin sahibini asla unutmamak gerekiyor. teslim olunduğu ve iyileşmeye "inanıldığı" sürece allah bunu geri çevirmiyor. sadece tam anlamıyla teslim olun ve yürekten dua edin.

5 sene boyunca çocukluğunu tam yaşayamamış bir evlada sahibim. tüm çocuklar oynarken onun izlemesi, her gıdayı tüketememesi, pamuklara sarılması ve benzer herşeyi iliklerimize kadar yaşadık. allah sabır versin, güçlü olun ve özellikle çocuğunuzun yanında çok daha güçlü durun. o sizden aldığı güçle yaşama daha çok bağlanıyor.

son not ve edit: elif şu an çiçek gibi. herşey yolunda.
  • 4 aylık kızıma bakarak göz yaşlarıyla okudum allah kimseyi çocuğuyla imtihan etmesin.
  • çok geçmiş olsun. rabbim acil şifalar versin. oğlun çok tatlı maaşallah. allah onu size bağışlasın.
  • tüm kalbimle iyileşeceğine inanıyorum.allah birbirinize mutlu günlerinizi görmeyi nasip etsin.
hesabın var mı? giriş yap