şükela:  tümü | bugün
 • edit 3: arkadaşlar merhabalar,
  bugün bir tedavi yöntemi öğrendim. proton terapisi.
  beyin tümörlerinde cerrahi operasyon sonrası ışın tedavisi, sonrasında kemoterapi veriliyor. ama bizim oğlan küçük olduğu için radyoterapinin yan etkileri ciddi olabileceği için, kemoterapi ile bu ışın tedavisinin verileceği yaş bekleniyor. ( 3 yaş )
  ışın tedavisinde x ışını yada fotonlar kullanılıyormuş. ama proton tedavisinde, proton kullanılıyormuş. yapılan bilimsel araştırmalarda proton tedavisinin yan etkilerinin ciddi anlamda az olduğu ve daha başarılı sonuçlar alındığı görüşmüş. türkiyede de bazı doktorların açıklamaları var.

  https://www.cnnturk.com/…visi-kanseri-12den-vuruyor

  http://www.milliyet.com.tr/…ntalyada-hazir-12941656

  bu da amerikada anderson kanser merkezindeki doktorların açıklamaları

  https://youtu.be/k8ya7n02oj0

  belki proton tedavisi ile, 3 yaşını beklemeden , kısa süre içerisinde proton tedavisi alabilir ve güzel sonuçlar elde edebiliriz. bu konuyu doktorlarımız ile konuşacağım haftaya.

  bu tedavi ciddi pahalı bir yöntem. ama devlet bu tedaviyi karşılayabiliyormuş, doktorlar gerekli gördüğü zaman, sürece dair en ufak bilgim yok, konuşacağım, araştıracağım.

  bu da dünyadaki proton terapisi yapan merkezler

  http://www.proton-therapy-today.com/…ere-to-get-pt/

  konuya dair bilgisi olan varsa, mesajlarını bekliyorum. saygılarımla

  edit 2: arkadaşlar, o kadar çok destek mesajı aldım ki, hala bir çoğunu yanıtlayamadım, öncelikle çok teşekkür ediyorum. bu kadar samimi, iyi niyetli ve yardımsever insanın mesajı almak gerçekten çok iyi geldi.
  yardım teklifleriniz için çok teşekkür ediyorum. maddi olarak bir yardıma ihtiyacım yok, mesajlarınız manevi anlamda çok iyi geldi, teşekkür ediyorum.
  ama madem bu kadar yardım etmek isteyen arkadaş bir araya geldi, bence bu birlikteliği boşa harcamayalım. hacettepe pediatrik onkoloji hastanesinde, yardıma ihtiyacı olan birçok çocuk var. sadece hacettepe hastanesi de değil, diğer hastanelerde de birçok çocuk mevcut. ben burada yaşadığımız hikayeyi anlatma şansı buldum ama bizden çok daha kötü hikayeleri olan ve ciddi anlamda yardıma ihtiyacı olan çocuklar var. eğer aramızda bunu organize edebilecek birileri varsa, bu fırsatı kaçırmayalım derim. nasıl yaparız, nasıl ederiz bilmiyorum, benim çocuğun durumundan dolayı vakit ayırabileceğimi düşünmüyorum ama mutlaka bu organizasyonun bir yerinde olmak isterim.

  edit 1: arkadaşlar, iyi dilekleriniz için çok çok teşekkür ederim. yazılanları okudukça gözlerim doldu, beni çok mutlu ettiniz, ümidimi tekrar tekrar yeşerttiniz, çok teşekkür ediyorum. maddi imkanlarım idare eder, zaten devlet bütün tedaviyi ücretsiz karşılıyor, sadece profesör muayene farkı ödüyorum cüzi bir miktar. maddi olarak herhangi bir desteğe ihtiyacım yok.

  manevi olarak ciddi problem yaşamaktayım, çünkü evin babası olmak zormuş. baba olmak ne demek, bu süreçte anladım ( bu arada 29 yaşındayım ). birde 3 yaşında kızım var. 2 çocuğu idare etmek, anneye moral vermek, hastane işlerini organize etmek, işyerindeki işleri takip etmek, evin ihtiyaçlarını karşılamak ve sürekli güler yüzlü kalıp evde morali yüksek tutmaya çalışmak, hiçbirşey yokmuş gibi. gerçekten çok zor.

  mesaj yazan arkadaşlara çok teşekkür ederim, teker teker cevaplayacağım. çok sağolun.

  öncelikle 3 konuya değinmek istiyorum.
  1. benim doktor pr'ı yaptığımı söyleyen arkadaşa:
  ben doktor değilim, mühendisim. ama bir beyin ameliyatındaki hassasiyeti az çok tahmin edebiliyorum. burçak hocam o gün 3 ameliyata girdi, bizim ameliyat ile beraber yaklaşık 11 - 12 saat ameliyat yaptı. ameliyat sonucunda beyin içerisindeki ventrikülleri bile doldurmuş olan, omuriliğe kadar uzanmış olan tümörü tamamen temizledi.
  biz bu durumun ne demek olduğunu, kemoterapi başladığında, aynı odada yattığımız çocukların hikayelerini dinleyince öğrendik. adana'da, antalya'da, istanbul'da çeşitli büyük illerde, adı marka olan hocalarda ve hastanelerde yapılan ameliyatları dinledik. tümörü tamamen temizlediğini söyleyen doktorları ama sonrasında mr'da ( yoğurtun kaymağını alır gibi, tümörün üstünden parça alıp kapatılan ) kabak gibi görülen tümörlü çocukları gördük. burçak hocanın gece gündüz demeden bu çocukların tedavisi için, ameliyatı için koştuğunu ve başarı ile sonuçlanan ameliyatlarını dinledik. bizim en büyük şansımız burçak hoca ile tanışmak ve ona ameliyat olmak oldu. bundan dolayı pr'sa pr, övgüyse övgü. burçak hocam allah'ın izniyle benim oğlumun hayatını kurtaracak olan hamleyi yaptı, kölem ol dese olurum. bu konuyu tartışmaya açmıyorum.

  2. siyasi görüşümden dolayı ileri geri konuşan kişiye:
  öncelikle, bu hesap yine liseden bir arkadaşımın. ben bir hafta önce şifresini istedim, kafa dağıtmak için zaman geçiriyorum. daha önceleri yazmış olduğum bir yazıyı sıkıntımı paylaşmak, benimle aynı durumda olan biri varsa tanışmak, konuşmak için buraya aktardım. siyasi görüşümüz aynı ya da farklı ne fark eder insan olmayı öğrenemedikten sonra. yazan 100 kişi içerisinde 1-2 kişinin böyle saçmalamış olması normaldir, umarım benim yaşadığım sıkıntıları yaşamaz, tecrübe etmezsiniz.

  3. benim imkanıma sahip olmayan diğer hastalar hakkında:
  benimde yazımda belirttiğim gibi, allah gerçekten bu durumda olan kişilere yardım etsin. bir mr için bir yıl beklemek gerçekten çok büyük bir sıkıntı. ayrıca, bekleme süresinin bir yıl olma nedeni anestezili mr olması. normal mr randevusu daha kısa süre içerisinde verilebiliyor. ben şanslıyım ki, orkun baba var.
  -------------------------------------------------------------------------------

  öncelikle merhabalar,

  sıkıntılı olan sürecimizde, bunalıp yazmış olduğum bir yazıyı buraya koyuyorum. bu olay başımıza gelene kadar hiçbir bilgi sahibi olmadığım, tümör ile kanser arasındaki farkı bilmeyen biriyken, malesef şu anda yeteri kadar bilgi sahibiyim. keşke hiç öğrenmeseydim.

  bu yazıyı buraya koyma amacım, çoluğu çocuğu olacak olan / olan arkadaşların bir kere okumasını sağlayıp, bilgi sahibi olmaları. ters giden ufak tefek şeylerin arkasında olabilecek olan büyük sıkıntıları görmeleri. birde başına gelen arkadaşlar ile tanışıp dertleşmek. çünkü bu sıkıntıyı sadece yaşayanlar bilir.

  hikayemiz
 • mehmet yavuz bu işin üstesinden gelir babası moralinizi yüksek tutun.
 • allah yardımcınız olsun.
 • güzel günler geçirmeniz dileği ile...
 • her türlü desteğe ihtiyaç duyabilir. hiç bir şey yapamasak bile en azından moral destek verelim. kendini yalnız hisettirmeyelim. acil şifalar... allah sabır güç kuvvet versin.
 • tüm kalbimle iyileşeceğine inanıyorum.allah birbirinize mutlu günlerinizi görmeyi nasip etsin.
 • :( umarım her şey en kısa zaman da yoluna girer.
 • çok geçmiş olsun. rabbim acil şifalar versin. oğlun çok tatlı maaşallah. allah onu size bağışlasın.
 • yazıyı sonuna kadar bile okuyamadım. allah yardımcınız olsun, bütün dualarım sizinle.

  inşallah atlatacak yavru bu illeti.
 • boğazım düğümlene düğümlene okudum sonuna kadar. şu an ellerim titreyerek entry giriyorum. dilerim ki süreç sonuna kadar güzel geçer ve mehmet yavuz sağlıklı, güzel bir hayat sürer. dualarım sizinle
404 entry daha