şükela:  tümü | bugün
  • son ötv zammından sonra gerçeklemiş olaydır.

mercedes c200 amgdizel1.598 cm7g-tronıc 217.386 tl.
  • (bkz: amg)
  • (bkz: vay amg) *
  • artık normaldir.
    normal olmayan genel toplamın neden en son bir kere daha kdv'lendirilmediğidir.
  • ülkemizin ne kadar zengin olduğunu gösterir. bir alman'ın 4 tane araba alacağı paraya biz 1 tane alıyoruz çünkü neden, zenginiz be olm.*
  • bence güzel olandır, paramızla alman ekonomisini desteklemek yerine tasarruf edip türkiye de tutmanın yoludur.

almanya ya gitmeyip, türkiye de kalan her lira, ilerde buradaki insanların çocuklarına iş, mühendislere arge yatırımı olarak geri döner.

bizim gibi ekonomisi gelişmekte olan ülkeler az olan kaynaklarını almanya gibi ülkelere aktardığı için arge ve diğer gelişmeler yapılamıyor. üstüne üstlük hükümetler malesef yüksek faiz ile ekonomik dengeleri tutturmak zorunda kalıyor. bu da firmaların arge yerine hızlı tüketim ürünlerine yönelmesini zorunlu tutuyor.

bakınız sadece vw otomobil markası türkiye kadar arge yapıyor. türkler vw a verdikleri paraları ülke içi işlemlerde ya da tasarruf yapmakta kullansalar, burada da gelişim olur.

hükümet ötv artışı ile güzel bir karar vermiştir. insanımızın dünyadaki üretim katkısına uygun olarak ucuz model arabalar alması gereklidir.

ayrıca sn cumhurbaşkanımızın 3. havaalanı ile yaptığı atılım ülkemiz için çok faydalı bir hizmet olmuştur.
  • gizlenen enflasyonla, durmuş büyümeyle, üretmeyen ülke için normaldir. türkiye'yi sömüren asalaklar yerinde durdukça ne arge yapılacaktır ne de ötv soygunu bitecektir. neyle arge yapacaksın, mühendis yerine ordan burdan topladığın vasıfsız polislerle mi, şakşakçı gastecilerle mi, dua etmekten başka işe yaramayan imam hatiplilerle mi? türk milletinin önünde iki seçenek var:
    1. asalakları başından atıp eğitim-kalkınma hamlesi yaparak dünya ticaretinde yer almak,
    2. ya da iç savaş provokatörü vasıfsız adamların soymasına göz yumup 3. dünya ülkesinin fakir vatandaşları olmak.
  • yuh dedirtmiştir. elin gavuru aynı paraya şunlara biniyor.