• 2005 senesinde bir fabrika'nın mamül deposunda stok takibi tamamen manuel olarak excel tablolarında tutulmaktadır. yani excel'den bir satır sildin diyelim, 10.000 metre perde ortadan kaybolabiliyor. hiç bir başka kayıt yok.

patron mamül depo elemanlarını toplantıya alıyor.

p: arkadaşlar, bugünlere sizlerin zahmetli çalışmaları ile geldik. allah sizlerden razı olsun. işinden memnun olmayan, bir derdi sıkıntısı olan var mı?

çalışan 1: patron bey, allah sizden razı olsun. ben hayatımda buradan başka bir yerde çalışmadım. bugün benim 5 katlı apartmanım varsa, sizin sayenizde.

çalışan 2: patron bey, allah sizden razı olsun. 2 senedir burada çalışıyorum. evimi, arabamı aldım, oğlumu evlendirdim.

çalışan 3: patron bey, allah sizden razı olsun.3 aydır çalışıyorum. çok şükür borçlarımın hepsini kapattım.

çalışan 3: patron bey, allah sizden razı olsun. oğluma ev aldım, sayenizde.

vs. vs. bu yalama seansı böyle devam eder.

toplantı biter. patron, genel müdürü çağırır.

p: bu bizim depoda çalışanlar maaşlarından çok memnun. kaç para veriyoruz bunlara?

gm: asgari ücret efendim.

p: bu adamlar nasıl ev, araba, apartman sahibi olmuşlar peki?

gm: depodan mal çalmışlardır efendim.

bu konuşmadan sonra tüm depo çalışanları ve depo müdürleri topluca işten çıkarılır.

görüldüğü üzere 1603 tl'ye krallar gibi yaşayıp, apartman sahibi bile olunabiliyor.

edit: bu olaydan sonra patron, bu ürünlerin depodan çıkıp, çalınma silsilesinde sorumluluğu olan ve ilk gün kovulmayan herkesi mimledi. hepsini zaman içinde işten çıkardı. gm dahil. stok takibi için 10 milyon dolar verip bir yazılım aldı. firma adı gizli. ancak konuşmalardan anlaşılacağı üzere yeşil sermayeli, çok büyük bir tekstil firması.
  • ev kirası 350'den sonrasını okumadığım trol başlığıdır.
  • ekşi yazarlarının çoğusunun edebi olarak bi embesil olduğunu bize gösteren bi başlıktır. bariz olarak yazar burada trollük yapıyor ve bizimkiler keklik gibi yutuyorlar. böyle zekice trollük yapanları seviyorum ve california sahillerinden selamlıyorum.
  • asgari ücrete zam yeni gelmedi mi? 10 yıllık geri ödeme mi aldım aktrollüm?
  • içeriği okumadan yine döktürmüş millet aktroll diye. adam harika ironi yapmış. ironi özürlüler tarafından anlaşılamamış maalesef.
  • bir ay boyunca 50 paket çubuk makarna dışında birşey yememek suretiyle vitaminsizlikten saçmalayan yazar beyanı. allah ıslah etsin ne diyeyim
  • 400 lira kira bedeli olan ve krallar gibi yaşayan bir aile hayal edin. eğitim harcamaları da 50 lira olsun. kafalar pırıl pırıl.
hesabın var mı? giriş yap