şükela:  tümü | bugün soru sor
  • şehirlerarası yolculuklarda otobüslerde uyuyamamaktır.
  • 1.79 boya sahip birinin de çekebileceği sıkıntılardır. başlık açarken beyin organını kullanin.
  • 4 cm ile kaçırdığım sıkıntılar
  • hiçbir sıkıntısı yok bence. tam ideal hatta. sadece omuzlarım geniş biraz o bazen sıkıntı oluyor uçakta falan :)
  • 1.81 boyla tek çektiğim sıkıntı; kimsenin boyuma inanmaması.
  • 1.90 ve üzeri olanlar icin;
    - sigacak yatak bulmakta zorlanirlar, yatacak yerleri yoktur.
    - ilkokuldan beri olduklarindan daha büyük gösterdikleri icin yasca büyük olan serseri tiplerin "dikkatini" cekerler.
    - yine ilkokuldan itibaren yasitlarina göre daha cüsseli olduklarindan resmi törenlerde bayrak, flama, sira gibi kütlesi büyük cisimlerin tasinmasinda basrolü oynarlar.
    - minibüs gibi toplu tasimaya bindiklerinde ayakta iki büklüm durmak zorunda kalirlar. hatta yer verdikleri yasli teyzenin birinden "aa?! sen cok uzunsun cocuum, ben aciyorum uzun boylulara gel sigariz ikimiz buraya" cevabini alip, bütün minibüsün billur konusu olabilirler.
    - ayaklari boylariyla dogru orantiliysa, ceplerinde paralari da olsa, begendikleri modelin 45`ten büyügünü bulamazlar. öküz kadar ayakkabi magazina girince fiyatlara bakmadan önce ilk olarak "en büyük numaraniz kac?" sorusunu sorup, aldiklari cevapla geldikleri gibi geri dönerler.
    - takim elbisede "6 drop" nedir bilirler. ama hemen hemen hicbir yerde bulamazlar.
    - arabada arkalarinda veya önlerinde oturan kisinin boyu 1.75`den uzun olursa sikinti yasarlar.
    - arkadaslarindan sikca "sendeki boy bende olcak varyaa" cümlesini duyarlar ama devamini getireni göremezler.

edit: 8 drop olacaktı, nexcore uyardı sağolsun.
  • - 90x190 yataklara sığamamak.
    - yolda yürürken büfenin tentesine kafayı çarpmak.
    - otobüs yolculuğunda koltuğa kıvrılıp yatanları imrenerek izlemek.
    - dolmuşlarda ayakta giderken kafayı tavana çarpmamaya uğraşmak, oturunca da dizlerin ön koltuğa yapışması.
    - ailenin resmi perde takıcısı olmak.
    - kısa boylu biriyle sevgili olunca kızın yanında gulliver gibi kalmak.

ancak pros/cons yapınca daha makul geliyor uzun boy.
  • yataklara sığmıyormuş, dolmuşlara binmiyormuş. allah korumuş 1.79 olanları nemelazım.
  • hemen sizi bu konuda aydınlatayım. belli ki merak edilen, cevaplanırsa memleket meselelerinin düzeleceği bir konu.

*bir kere kadınsanız topuklu ayakkabı giyememek.

*sizden kısa insanların sürekli '' sinin yininda kindimi çik kiti hissidiyirim hehe'' gibi cümlelerine maruz kalmak.

*girdiğiniz her resmi ortamda resmi olmayan tiplerin "kafanızı kapıya çarpmadınız demi.'' '' ay boyunuz kaç kıskıs'' tarzı şakalarını çekmek.

*toplu taşıma araçlarına her bindiğinizde 1.60 ve altındaki boyları düşündüklerini görüp bir kere daha kahrolmak.

*asla ama asla boyuna göre pantolon veya tayt bulamamak. (milletin elbise diye giydikleri her zaman tunik olur)

*hiç utanmadan çekinmeden yolda yürürken çevirip hangi sporla uğraşıyorsunuz diye sorulan sorularla karşılaşmak.

*gittiğiniz otellerin hiç bir havuzundan memnun kalmamak ve boy verememek. ve turist sanılmak.

*hangi densiz adamın yanından geçerseniz geçin '' uuff benim boyum bununla aynı olcaktı ne kütürdetirdim ben bunu '' şeklindeki söylemlerle taciz edilmek......

ve daha nicesi... kim bastı lan benim damarıma.
  • 1.79 boya sahip bazı eziklerin ciyaklamalarını ortaya çıkarmıştır. git kardeşim, 1.70 üzeri için zorluklar sayfası seni bekliyor.