şükela:  tümü | bugün
  • gayet güzel bir boya sahip erkek insanıdır. *
  • her boy için başlık açılacak mı?
  • 184 81 17 3800 lük yazarın karşısında bir şey ifade etmeyen erkektir.
  • olmayan formatın anasını sikmeyi ne kadar seviyorsunuz amk.

benimdir bu arada. n'oldu? bir maaş ikramiye falan mı aldık?
  • format delik teşik ama önce bilgimizi verelim geyiği sonra yaparız. bir dönem dünyanın en uzun boy ortalamasına sahip hollanda'nın ortalama değerindedir. dolayısı ile dünyanın hiç bir yerinde kısa denilmez. şimdi baktım wiki de ve 1-2 yerde daha dağlık karabağ için ortalama 185.6 ile en yüksek denmiş -balkanlardır olabilir-. bak orada ortalamanın altında kalıyor, belki orada kısa denebilir. 1.80 ile kendi kuşağımın sülaledeki en kısa mensubu bir boşnak kökenli olarak buna inanırım.

türkiye'de ise muhtemelen boyunun 1.85-1.87 olduğunu iddia etmektedir. bizde usül boyu ayakkabı ile saçları çok bastırmadan ölçüp 1-2 arttırmaktır. ya da bana hep öylesi denk geliyor. net 179.5 boyum var 1.80 diyorum etrafımda benden 2-3 santim kısa olup boyu 1.82 (bak küsurat da var ki pazarlıkla 1.80 e bağlasın) adam kaynıyor.

amerika'da ise zaten 6-0 ile bizim 1.80 gibi kalıp olmuş bir boyda olduğundan six feet diyip geçiyordur. six feet'i duyunca üstünüze alınmayın.
  • benden kısadır.
  • türk toplumunda bir ölçüye sahip en çok erkek bu ölçüdedir diye tahmin edilen erkek. bence türkiye'de en çok 1.83 boyunda erkek var. 2 milyon 826 bin mehmet olduğu gibi, milyonlarca da 1.83 boyunda erkek var. biri de ben oluyorum. adım mehmet değil.
  • (bkz: modulor)
    (bkz: le corbusier)
  • genelde 1.83 diyenler 1.78'e filan denk gelir.
  • ben hep 1.82 olduğum için beni ilgilendirmeyen erkek.
    evet benzini de hep 50 liralık alırım.