şükela:  tümü | bugün
1 entry daha
  • günde 5 lira ile geçinmeye çalışan öğrencidir. kira verir, yol parası verir, ders notlarına dünyanın parasını verir. günde bir-iki kap sıcak yemek arar. onu da vermezler. hayat zordur tamam ama bazılarına hep daha da zordur.
  • bugun 10 liraya yedigin yemegin ya da tabldotun, 20 lira 30 liraya satilmamasi bu kisinin sayesindedir.
  • 1.85'lik yemeğin 2008'de 50 kuruş olarak başladığının, 4 yılda %200-300 zamlandığının bilincinde olan öğrencidir.

protesto edilen; yemeğin 1.85 lira olması değil, yemeğe %85 zam yapılmasıdır.
  • iki üç yılı da geçtim geçen yıl 1 lira olan yemeğin %85 zam gelmesine karşıdır.
  • istanbul üniversitesi' nde bu protestoyu gerçekleştirmesi çok yerinde olacak öğrencidir. arkadaş geçen sene 1.25 lira olan yemek bu sene n' oldu da 2 lira oldu. geçen sene yemekler daha iyi, düzenliydi. şimdi akşamcılara ekmek yok anasını satayım ekmek... bugün eylem oldu güzel de oldu. umarım sonuna kadar devam eder. bu protestoyu yapan adam aklı başında, haksızlığa gelemeyen adamdır. harçların kalkması yüzünden mi bu oldu ? ulan akşamcıyız, dünya kadar para veriyoruz, üstüne 75 kuruş daha zam yiyiyoruz. zaten önümüze atıyorlar yemekleri, hepsi birbirine karışıyor. neyin zammı diye soracak bu adam. sormassa sorun zaten.
  • kız arkadaşını öğle yemeği için pahalı bir yere götürmek istediğinde yemekhaneyi seçen öğrencidir.
  • okulumun öğrencisidir. 1.25 yapsaydı adamlar gene protesto olacaktı. 1 liraya ne kadar zam yaparsan yap yüzdesi yüksek olması olasıdır. ben bu protestoyu yapan adamları her gün görüyorum ve bunların %95'i bana samimi gelmiyor kimse kusura bakmasın.

zöge: ben okula başladığımda 50 kuruştu yemek fiyatı, adamlar 75 kuruş yaptı %50 zam diye protesto yapıldı. tamam yüzde olarak yüksek ama birazcık anlayış göstermek lazım bence 55 kuruşa mı yükseltecek adamlar. bu protestoyu canı gönülden yapan arkadaşlara lafım yok lakin geri kalan ibneler protestosuzluktan bunu protesto ediyorlardır adamların mesleği protesto etmek çünkü.
  • aynı zamanda akşamları nevizadede biraya 9 tl ödeyen öğrencidir.
  • 1.85'lik yemeği değil yemeğin fiyatının 1.85 olmasını protesto edendir.

zaten protesto edilmese çok daha fazlası olacaktı, okula yeni gelen "biz yemekhane'de yemek yemiyoruz ihihih" diyen bebeler bilmeyebilir. her sene fiyatlara zam yapılır, protesto edilmezse o zamların ucu kaçar, okuluna karşı sesi çıkmayan fakat burada protestocu öğrenciye laf sallayan koyunların okuduğu okullardaki gibi olur fiyatlar.
  • kocaeli üniversitesinde okumuyordur. zira kocaeli'de yemek 2 lira ama isyan da ettirmez.

2 çeşit çorba(seçmeli), 2 çeşit ana yemek(seçmeli), pilav-makarna, meyve-tatlı, açık büfe sınırsız salata(çeşit çeşit) falan filan. yemek yediğinizi anlarsınız.

yeri gelmişken; fırat üniversitesine suat kılıç gelmişti. öğrencilerden birisi bu durumu değerlendirip "efendim, yemekler normalde çok kötü. bugün siz geldiniz diye böyle" dediği için destek görmesi gereken bir grup öğrenci arkadaşları(?) tarafından dövülmüştü. sonra o çocuk da bir başka grupla onları dövdü. bu böyle gitti. en son yurdun bilmem kaçıncı katından atmışlardı elemanı. olay basına sağ sol çatışması olarak yansıdı. hiç alakası yoktu lan.
317 entry daha