şükela:  tümü | bugün
  • çok değil yakın zamanda 1.5 tl idi. bu da yükselişe geçmiş sessizce. şarjörü sıkıp boşaltma 30 tl. bir kilo et fiyatına neredeyse.
  • canının fiyatı bu vandal ülkede...
  • artık mermi 75 kuruş amına koyim diyip meydan okuyamayacağımı öğrenmeme sebep olan oluş, olduruluş.
  • mke parayı kırdı ha ulan 50 kuruşa alırdık polis arkadaşlardan 50 kuruş her şey pahalanmış bizde bu işleri bıraktık tabi.
  • ben hep 7.62 kullandığım için beni ilgilendirmeyen hadise.

not: kar98
  • yerine adam öldürmenin, can almanın, ocak yıkmanın maliyeti 2 tl denmelidir.

edit: silahın fiyatını hesap etmemi isteyen yazarlar oldu.
    şimdi efendim yerli ortalama bir tabancanın fiyatı 2.000 tl ve bu silahların ortalama namlu ömürleri 10.000 atıştır.
    2.000tl/10.000 atış = ortalama atış başına silah amortismanı 20 kuruş. mermi ile beraber toplam tutar 2.20 tl dir. şimdi fiyatımızı revize edelim.
    "yerine adam öldürmenin, can almanın, ocak yıkmanın maliyeti 2.20 tl denmelidir."
    böyle daha doğru olmuş.

edit2: hümanizm vs diyenler olmuş. bir de ocak sahibi bilmem ne yapacağını söyleyenler olmuş.
    mesele o, bu, şu değil. ülkemizde bireysel silahlanma artıyor ve ben bireysel silahlanmanın (ruhsatlı-ruhsatsız tamamını kastederek) kısıtlanmasından yanayım. beline silahını takan kendini üçüncü sınıf mafya dizelerinde ki başrol oyuncusunun gerçek hayattaki şoförü sanıyor. her neyse...
  • 2 silah yüzlerce merminin maliyetini üç aşşağı beş yukarı ortaya koymuştur.
  • dandik fişekler bile tanesi 1.5 liraya yaklaştı.

herkes can almak için silah almıyor. gidip iki şişeye ateş edip stres atıyoruz. o yüzden pahalı olması zorumuza gidiyor. bir kerede en az 15 20 tane yakıyorsun. can almak isteyen adam bir kaç tane ile işini halleder fiyat önemli olmaz ona.
  • 2,05/2,15 civarıdır hatta.
    1000’e vurunca, maşallah.

bir de bir süredir 38 cal. yoktu piyasada.

artık kimler için, ne için saklıyorlarsa...
  • ayy kıyamam yhaa ocak yıkmak 2 tl diyor zavallı humanist.

9mm mermisi kaç para olursa olsun, biri hazır cepte, öbürü silahta takılı 2 şarjör her zaman maganda, yobaz, hırsız, serseri, tacizci, tecavüzcüler için emrime amade.

ben öyle ocak sahibinin anasını sikerim zaten. batsın sizin bu ezik edebiyatınız.