şükela:  tümü | bugün
  • sezon öncesi oynanan tsyd kupasında fenerbahçe'ye yamulmuyorsam 4, beşiktaş'a da 6 atıldıktan sonra taraftarların çoğunluğu tarafından siklenmeyen maç. zira toplam 10 gol ve alınan kupa o zamanki taraftar güruhu için şampiyonluğa bedeldi. maçı izlemek yerine balık tutmayı tercih eden ben ise eve döndüğünde sonucu öğrendiğinde sanki bu maçın altından hiç kalkılamayacakmış gibi üzülmüştüm.

yine de az buçuk korku yaşatmıştı 1997/1998 sezonunda galatasaray.
  • cuma günüydü maç. annem yazlığa falan gelmişti. ben de kuzenle balık tutmaya gitmiştim kayalıklara. o gün kayabalığı yakalamıştım mk. herkes bunun çorbası iyi olur falan diyordu da o zamanlar balık tutmak sadece hobiydi. bir de büyüme alametiydi. eve geldiğimde maçın özetlerini izlemiştim. ankaragücü kalecisi adnandı. tuttuğum balığın da karnından kurtçuk çıkmıştı. hatırladığım anıya gel mk.
  • gheorghe hagi'nin galatasaray'da oynadığı beş sezon boyu galatasaray'ın ligdeki ilk golünü atma serisini bozan açılış maçı.
    1996-1997 sezonunun ilk maçı olan vanspor, 1998-1998 sezonunun ilk maçı olan altay, 1999-2000 sezonunun ilk maçı gaziantepspor ve 2000-2001 sezonunun ilk maçı denizlispor maçlarında galatasaray'ın ligdeki ilk golünü atan hagi bu maçta atamamıştı ve galatasaray ankara deplasmanından 0-0 beraberlikle dönmüştü.
    neden atamamıştı hagi? einstein olmaya gerek yok, hagi bu maçta cezalıydı da ondan. galatasaray'da 97-98 sezonunun ilk golünü 4-0 'lık bursaspor maçınta hat trick yapan adrian ilie atmıştı.