şükela:  tümü | bugün
 • ilk belirlemelere göre 217 kişinin öldüğü ve düzinelerce kişinin yaralandığı; başkent asuncion'da bulunan ycua bolanos adındaki süpermarkette çıkan ve sebebi henüz belirlenemeyen yangın.

  (bkz: ekşi sözlük haber ajansı)
 • şimdi ben burada bişiler diyeceğim, siz de komunist diyeceksiniz. deyin bakalım anasını satayım.

  bu yangının dipnotunda "yağmalama olmasın diye kapıların kapatılmasının ölü saysısını artırdığı" yazmaktadır.
  şimdi bu kapıları kapatan güdüye bakalım, içerde bir sürü insan var, yangın var, oranın sahiplerinin ilk aklına gelenler malları olmakta. hemen kapıları kapatmaktadırlar. bu güdünün oldukça yaygınlaşan bir 21 yüzyıl tavrı olduğunu söylesek, neo liberal politikaların insanların bilincinde "bedava ürün" elde etmemesini bir ilke olarak benimsediğini söylesek, herkes abarttığımız düşünür.

  ama bunun birçok örneğini hayatın her yerinde görmekteyiz. hayatta herşeyin bir bedeli olmalı değil mi ? bedava kamu hizmetlerinin olmaması gerektiği konusunda herkes hem fikir. bu sözlük sayfalarında bile kendi yazdığı kitabın reklamı yapıyor diye insanlar şikayet edildi, ama o örnekte de gördüğümüz gibi, yandaki banneri kiralasa mesele olmayacak.

  bu gidişat türkiye'deki maden ocaklarında da, bazı küçük atölyelerde de (işçiler tuvalate gitmesin diye amerika'da bir tavuk fabrikasında kitlenen 22 işçi yanarak ölmüştür), verimi artırmak üzere üstleri kitlenen işçileri görmekteyiz.

  ve sanıldığı gibi bu birilerin vicdansızlığı değildir, çağımızın içgüdüsüdür.

  şimdi paraguayda bu örneği görüp, chavez'in venezuella'da halk için nerdeyse bedava fiyatlarla satış yapan halk gıda marketleri açmasını çağdışı olarak yorumlayanlara tek diyeceğim odur ki, çağınız kıçınıza girsin.
 • başbakanımızın yaptığı basın açıklamasında ölü sayısı 23 olarak bildirilmiştir. bu arada çorumlu iki makinist daha kıskıvrak ele geçirilmiştir.