• olay çok dallı budaklı ve resmen rezaletler silsilesi olmasına rağmen elimden geldiğince özet geçmeye çalışacağım.

her şey 21 temmuz 2015'te adres değişikliği sebepli nakil başvurumla başladı. normalde 15 gün içinde tamamlanması gereken süreç tam 80 gün sürmesine rağmen halledilemedi! bu süreç içerisinde müşteri hizmetlerini her arayışımda dalga geçer gibi bahanelerle karşılaştım.
    defalarca teyit ettirip adres kodumu tam paylaşmama rağmen adres bilgisinin eksik olduğunu 4 kez, işlem yapan arkadaşın başvuruyu işlemeyi unuttuğunu da 2 kez dinledim. her arayışımda 1 hafta sonra halledileceğini söyleyip kapattılar.

internetsiz geçen ve bana kol gibi 3g faturalarının girdiği yaklaşık 3 ay sonunda telefonda konuştuğum müşteri hizmetleri yetkilisi bana "uygun port olmamasından dolayı vodafone'un hizmet sağlayamayacağını" resmen itiraf etti. tabii ki bu durumda taahhüt iptal ücreti almayacaklarını telefondaki yetkiliye teyit ettirdim. yapmam gereken şeyin vodafone net mail adresine sözleşme fesih talebimi içeren bir dilekçe ve kimlik fotokopisi göndermek olduğunu belirttiler ve bu belgeleri eksiksiz gönderdim.

ancak rezalet buradan sonra boyut değiştirdi. gönderdiğim mail ve fakslardan sonra vodafone net yardım adresinden gelen mailde sözleşme feshi için müşteri hizmetleriyle bağlantıya geçmem gerektiğini söylüyordu.

fakat abonelik numaram ve cep numaram sistemden silindiği için herhangi bir müşteri hizmetlerine ulaşabilmem mümkün değil! yalnızca yeni abonelik menüsünden birilerine ulaşabiliyorum fakat onlar da bir şey yapamadığı için beni birilerine aktarıyorlar ve o sırada yine abonelik numarası istendiği için ben yine bağlanamıyorum. defalarca aradım, maiiler attım, şikayetvar'a yazdım ama tek bir müşteri hizmetlerini arattıramadım. ama o süreçte defalarca yeniden abone olmamı isteyen satış ekipleri tarafından arandım.

veremedikleri internet hizmeti yüzünden 26 lira kadar fazla ödemem olmasına rağmen, sonrasında beni 120 küsur lira taahhüt iptal ücreti denilen borç yüzünden hukuk bürolarına devrettiler. gelen sms'ten sonra verdikleri hukuk bürosunun numarasını aradım ama bi 3 ay da o arandığında sadece müzik çalan numaraya ulaşmak mümkün olmadı.

son bir aydır da bu hukuk bürosu tarafından her gün hakkımda icra takibi başlatılacağına dair sms alıyorum. adamları arayıp benim böyle bir borcum yok diyorum, onlar da vodafone'a ulaşmanız lazım ancak onlar geri çekebilir diyor. bunun üzerine yine her kanaldan yüklenip ulaşmaya çalıştım ama nafile...

şu hukuk bürosu icra takibini başlatır başlatmaz itiraz edip karşı dava açacağım. keşke böyle durumlar için bu rezil şirketlerden tazminat almamızı sağlayacak bir kanun da olsa da bu rezil şirketlerin kendi işbilmezlikleri sonucu yarattıkları mağduriyetleri burunlarından fitil fitil getirebilsek.

elimden geldiğince tanıdım bildiğim insanların bu şirketten uzak durmasını öneriyorum.
hesabın var mı? giriş yap