• aydın e tipi cezaevinde doktordan sevk isteyen mahkum, doktor sevki uygun bulmadığı için doktora bıçakla saldırdı. doktorun ameliyatta olduğu söyleniyor. allah sevenlerine ve ülkemize bağışlasın.

kaynak şimdilik twitter, yakında haberlere de düşer.

şifa dağıtan ellere dokunan eller kırılsın.
    asıl soru cezaevinde mahkum bıçağı nereden buldu, bulduğu bıçakla nasıl doktorun karşısına çıktı?

edit: kaynak
  • (bkz: ama çok maaş alıyor)
    doktorperver ülkemde bir çok insanın vereceği tepkinin bu olduğu bıçaklama.
  • ne var canım o doktor da mahkumu hastaneye sevk etseymiş, sonuçta adam mahkum, keyfinden istememiş ya...

oldu mu beyler? yapabilmiş miyim ?

içimden gelen edit: eline mi yabışır

geçmiş olsun.
  • bir mahkum ile bir bıçağın bir araya gelmesi sonucu ortaya çıkmış durumdur.
    cezaevleri şartları ve devletin cezaların infazı ile ilgili yaklaşımı acilen gözden geçirilmelidir. rehabilitasyon ve topluma entegrasyon asıl ve temel hedef haline gelmelidir. yoksa devletin bireye karşı yaptırım gücü zayıflamaktadır.
  • bir mahkumun bıçağa nasıl eriştiği, diyelim ki doktorun odasında vardı, nasıl kelepçelenmediği, geçmişi belli bir insanın şiddet eğilimleri az çok kesitirilebilirken doktorun nasıl bu kadar savunmasız bırakıldığı konularında mahkuma nezaret eden güvenlik güçlerinden onları denetleyen makama kadar hakkında soruşturma açılması ve cezalandırılması gereken birçok kişiyi barındıran ihmalkarlıklar zinciri.

ulusal medyanın bu olayı haber olarak vermemiş olması ki olayda yaralama, sağlık personeline şiddet ve firar var, ne derece fantastik gündemli bir ülke olduğumuza işaret olmaktan ziyade medyanın amacının ne olduğuna hakkında soru işaretleri uyandırıyor. doktorun ölmesi ya da toplumun şaşıracağı bir bir biçimde saldırıya mı uğraması lazım haber olması için? doktorlara "içinizde saçma sapan insanlar var, meslektaşınız diye herkese sahip çıkmayın" tepkisi gösterilirken bir mahkumu güvenlik görevlisi nezareti olmadan, kelepçeletmeden muayene etmeyi kabul eden doktorun şiddete uğramış olmasına toplumun tepki göstermesi gerekmiyor mu? en saçma sapan ve aşırı genelleyici tepki gösterenlerin arasından bile hemen herkesin "mesleğini özveri ile yapan doktorlar hariç" dediği doktorlar bu doktor gibi insanlar değil mi? "82 yaşındaki insanın beyaz kodluk ne olayı olabilir" diyenlerin arasındaydım, o entry de hastahane içindeki güvenlik kamerası görüntüleri yayınlanıp da beni haksız çıkartana kadar o haliyle duracak ama bu doktorun yerine olsaydım güvenlik görevlisi ve kelepçe eşliğinde işimi yapar, bu yasal değil ise bir de mahkumun avukatının gelip nezaret etmesini beklerdim.

başlıktaki 3 entryden 4'ü kıyasladığına göre ben de diyebilirim ki, keşke giresun'daki aşırı teyakkuz halindeki doktor ile bu olaydaki doktor yer değiştirmiş olsaydı da bugün her iki olay da yaşanmamış olsaydı; ideal bir tartışma ortamında biri diğerinin açıklaması, bahanesi değildir. firari sanığın cinayete kasıt, olayda ihmali olanların yardım ve yataklıktan yargılanması ve meslekten ihracı temennisi ile.
  • maalesef artık doktor ölmeyince haber değeri taşımıyor. rutin bir hale geldi sağlık çalışanlarına şiddet.
  • hapiste doktorun yanina elini kolunu sallayarak giden mahkumlarin oldugunu gosteren olaydir. doktora gecmis olsun. mahkumunda cezası her neyse iki olarak uygulanmalı. islaha inanmıyor belli.
  • iletişime dikkat edilmeyince adam bıçaklanabilir noktasına gelinmiş vaxx sözlüğüm vaxx. twitter'da buraya neden gazze şeridi muamelesi yapıldığını, "ekşi sözlük yazarı"nın neden aşağılama manasında kullanıldığını insan daha iyi anlıyor.
  • doktorun yanına bıçakla gidiyorsa zaten amacı belli. o bıçağı nerden buldu diye soruşturmak lazım
hesabın var mı? giriş yap